כלים

מאות חברות ויצו מרחבי הארץ יגיעו בשבוע הבא לתל אביב להשתתף בוועידה הארצית השנתית של ארגון הנשים הגדול בישראל, שתיערך במלון דן פנורמה ב-30-31 במאי. את מליאת הוועידה בבוקר יום שני יפתח שר הרווחה והתקשורת משה כחלון ולאחריו ינאמו נשיאת ויצו העולמית הלנה גלזר, יו"ר ויצו העולמית טובה בן דב ויו"ר ויצו ישראל יוכי פלר, שתסיים במסגרת הוועידה קדנציה רבת הישגים בת 8 שנים

בערב הפתיחה (יום שני) ינאם ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי. בנאום הפתיחה שלה תציג פלר את דו"ח הפעילות הרב שנתי של ארגון ויצו ישראל, שתחת ידיה הפך לגורם חוץ-ממשלתי המוביל בישראל בתחום הרווחה והשירותים הקהילתיים לנשים ולילדים.

ארגון ויצו ישראל מונה היום למעלה מ-35 אלף חברות וחברים רשומים ומפעיל 63 סניפים ברחבי הארץ, בנוסף למקלטים לנשים מוכות, מרכזים למניעת אלימות, בתים חמים לנערות במצוקה, מועדוניות לילדים נזקקים, תוכניות וקורסים להעצמת נשים ונערות ועוד.

בפתח הוועידה השנתית תציג יו"ר ויצו ישראל יוכי פלר סיכום מקיף של פעילות הארגון בשנים האחרונות, שהיתה חסרת תקדים בהיקפה ומידת ההצלחה שלה. בנוסף לפעילות מוצלחת לגיוס חברות חדשות, שהביאה למספר שיא של חברות בארגון, בוויצו גם קידמו הצעות חוק למען נשים, פתחו בתים חמים לנערות וילדים בסיכון, וקיימו מספר קורסים ותוכניות לקידום נשים לעמדת קבלת החלטות.

בשנים האחרונות עבר ארגון ויצו מהפך מיצובי באמצעות שורה של קמפיינים ותהליכים שהפכו אותו למוביל דעת קהל בשיח הציבורי, בתחום החברה והרווחה וגם בקרב צעירים בנושאים כמו מגדר ואופנה.

ויצו הובילה שורה של קמפיינים נשכניים נגד פרסום סקסיסטי במטרה להעלות את הנושא לראש סדר היום והמשיכה להילחם באלימות נגד נשים. לצד שורה של ארועי תרבות למטרות גיוס כספים לפרויקטים החברתיים ויצו גם ערכה מיתוג מחודש לכל רשת הביגודיות שלה והובילה את טרנד האופנה מיד שנייה על ידי מעורבות בהפקות ותצוגות אופנה שקיבלו תהודה רבה.

במסגרת הוועידה בת היומיים יתקיימו שלל אירועי תרבות וחברה, בהם פאנל מיוחד של נשות תקשורת בכירות בהשתתפות אורלי וילנאי, דליה מזור וקרנית גולדווסר, הופעות של הזמרת זוכת כוכב נולד רוני דלומי והפסנתרנית אסתרית בלצן וכמו כן הרצאה מיוחדת של הדוגמנית מעין קרת בנושא דימוי גוף ומעמד האשה.

יו"ר ויצו ישראל, יוכי פלר: "לפני שמונה שנים הצבנו לעצמנו יעד להגדיל את מספר החברות בארגון ולהצעיר את גילן ולהעצים את היקף גיוס הכספים. היום אנחנו מסתכלות לאחור בגאווה ורואות שעמדנו במשימות שהצבנו לעצמנו. העמידה ביעדים הללו ישרתו את מטרת העל של ויצו שהיא יצירת חברה צודקת ושוויונית יותר".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS