דוד שמש הוא אביזר שיש ללא מעט אנשים בתוך הבית או על גג בניין המגורים. מערכת חימום המים כולה כוללה כמה וכמה רכיבים, כמו למשל מיכל המים, חוטי חשמל וקולטנים המושכים את קרני השמש החמות. מכאן ניתן להבין שטיפול בדוד שמש קשור לכמה וכמה אנשי מקצוע ולכן כאשר מתגלה בעיה או תקלה בדוד אפשר להתבלבל ובטעות לא להזמין את איש המקצוע הנכון והמתאים ביותר לתיקון התקלה. חשמלאי? אינסטלטור? או קבלן עבודה? ייתכן וכל אחד מאלה יוכל לסייע באופן נקודתי ולתת מענה, אך מי שהכי מתאים ומומלץ לתקן דוד שמש הוא מי שטיפול והתקנה של דודים הם תחום ההתמחות העיקרי שלו.

קרא עוד...

בור ספיגה

כל מי שביקר אי פעם בחצר הבניין או הבית שלו, ולעיתים גם בשטחים ציבוריים נרחבים קרובים לבניין יכול היה לראות שם על הקרקע מכסה ברזל אשר מחובר אל האדמה. זה לא מקרי, זה גם לא מכסה שהותקן שם ליופי. יש לו מטרה.

קרא עוד...

טיפול בבעיות ביוב באמצעות ביובית

מי שמתגוררים בעיר, ובייחוד אלה המתגוררים בבניין משותף ולא בבית פרטי, נתקלים לעיתים בבעיות בצנרת וביוב המעלות את השאלה - מי אחראי לתחזוקה השוטפת של מערכת הביוב, דיירי הבית בעצמם, ועד הבית או העירייה?

מכיוון ששאלה זו נפוצה מאוד, ולעיתים גם קצת מבלבלת, החלטנו לענות עליה באופן מסודר בעזרת המרכז לשירותי ביובית המספקת שירותי ביובית מגוונים לעסקים, מוסדות ופרטיים.

קרא עוד...

ניסור בטון

אם אתה מתגורר בירושלים וחשבת על להרחיב את ביתך ולהוסיף בו חדר נוסף, וודאי שמעת על המושג: ניסור בטון. כיום, לצורך הוספת חדרים במבנה, חלוקת המבנה בצורה שונה ועבור צרכים נוספים, יש צורך בניסור בטון.

קרא עוד...

איטום

יש לכם הגיון בריא, או שאתם משאירים דברים ליד הגורל?

נניח ובמהלך נסיעה ברכב, אתם מגלים כי אחת הנורות שאתם פחות מכירים, נדלקת. מה תעשו? תתחילו לגרד בראש ותנסו לבדוק בהקדם מה היא מסמלת, או שתמשיכו לנסוע ולחכות שהיא תיכבה בעצמה? אם יש לכם הגיון בריא, סביר להניח שברגע הראשון שיהיה לכם, תבדקו מה היא מסמלת. לאחר מכן, אחרי שתבינו שהיא מצביעה על תקלה ספציפית, תפנו למוסך שלכם על מנת שיפתרו את אותה הבעיה, או ששוב, תחכו עד שהתקלה תחלוף מעצמה?

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

שיתוף פעולה בין חברת mPrest הישראלית לבין "וקטור", חברת החשמל הגדולה בניו זילנד. למעלה ממליון בתי-אב ייהנו מיתרונות ה- Internet of Energy. חברת mPrest הודיעה כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם וקטור, חברת תשתיות החשמל והתקשורת הגדולה בניו זילנד.

קרא עוד...

צילום: אור ירוק

הסברה מועטה ופחות אכיפה - כל נהג שני מודה: שתיתי אלכוהול ונהגתי. 53% מהירושלמים לעומת 43% מהתל אביבים הודו כי שתו ונהגו בשנה האחרונה ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "חייבים להוסיף 300 ניידות ו-300 שוטרים באופן מידי כדי להגביר את ההרתעה וההבנה אצל נהגים כי מי ששותה אלכוהול ועולה על ההגה, סיכוי גבוה שייתפס וישלם מחיר כבד"

קרא עוד...