בעקבות החלטתה ההיסטורית של מועצת עיריית תל אביב, אומרים במרצ כי הבשילו התנאים להפעלת תחבורה ציבורית בשבת גם בכפר סבא. "על עיריית כפר סבא ללמוד מתל אביב ולהפעיל תחבורה ציבורית בשבת"

בעקבות החלטתה ההיסטורית של מועצת עיריית תל אביב, אומרים במרצ כי הבשילו התנאים להפעלת תחבורה ציבורית בשבת גם בכפר סבא.  "על עיריית כפר סבא ללמוד מתל אביב ולהפעיל תחבורה ציבורית בשבת"

ביום שני השבוע קיבלה מועצת עיריית תל אביב החלטה על מהלך לבקשת היתר להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. ההחלטה, ביוזמת סיעת מרצ במועצת העיר, כבר הוגדרה כ"אירוע היסטורי" שיש ביכולתו לשנות את פני התחבורה הציבורית במדינת ישראל.

סניף מרצ בכפר סבא פתח לפני כשנתיים בקמפיין למען תחבורה ציבורית בשבת. במסגרת זו נערכה הפגנה והוקמו דוכני החתמה ברחבי העיר בהם חתמו מעל לאלף תושבים על בקשה להפעלת אוטובוסים בשבת במתכונת מצומצמת בין שכונות העיר ובין כפר סבא לערים השכנות.

יו"ר מרצ כפר סבא, עילאי הרסגור-הנדין: "תחבורה ציבורית בערבי שישי ובשבת תחולל מהפיכה באיכות חיינו, תסייע בהפחתת הקטל בכבישים, תביא לסביבה ירוקה יותר ותצמצם את הפערים החברתיים. בכל העולם, ואף בחיפה, מופעלת תחבורה ציבורית ביום המנוחה. אף אחד לא מבקש לפגוע באורח החיים של שומרי המסורת. לא נעביר אוטובוסים ליד בתי כנסת. אנחנו בסך הכל רוצים לחיות חיים נורמליים, כמו אלה של תושבי כל המדינות המתקדמות בעולם, ואף מדינות עולם שלישי. הכפייה הדתית ממררת לנו את החיים. הגיע הזמן להפסיק לשתוק".