לרגל סיום תפקידו של יו"ר הועדה הממונה לניהול עיריית לוד, פנו תושבי העיר לוד לשר הפנים אלי ישי בדרישה למנות בדחיפות יו"ר חדש אשר ידאג להבראת העיר. מועצת התושבים העירונית: "אנו קוראים לך לקחת אחריות ולקבל החלטה ולמצוא אישיות ראויה ביותר, בעלת ניסיון ניהולי רב ובעלת כישורים מתאימים למורכבותה של העיר לוד"

כלים

במכתב שנשלח היום לשר הפנים, מבקשים תושבי העיר לוד למנות בהקדם יו"ר חדש לוועדה הממונה לניהול עיריית לוד. בעוד שבועות ספורים, היו"ר הנוכחי- מר אילן הררי יסיים את תפקידו ועד כה לא פורסם מי יחליפו בתפקיד.

במכתב שנשלח על ידי "מועצת התושבים העירונית", מזכירים תושבי לוד כי "לפני כשלושה חודשים כל ממשלת ישראל התגייסה למען העיר לוד וקיבלה החלטה חשובה להשקיע ולמנף את העיר ולהציל אותה מהתדרדרות מסוכנת". התושבים מציינים כי מציאת יו"ר חדש לוועדה הממונה לניהול העיר לוד הינה "ממש בעייתית אף מסוכנת לעתידה של העיר".

עוד מזהירים התושבים: "הרגע האחרון כבר מאחורינו. אנו קוראים לך לקחת אחריות ולקבל החלטה ולמצוא אישיות ראויה ביותר, בעלת ניסיון ניהולי רב ובעלת כישורים מתאימים למורכבותה של העיר לוד בכדי שתוכל להיכנס לתפקיד בצורה רצינית ומקצועית. אל תכניס שיקולים פוליטיים במינוי חשוב זה, פשוט תמצא את האדם הראוי ביותר".

לסיום המכתב מציינים חברי מועצת התושבים העירונית כי הם מבקשים להיות חלק מתהליך הבראת העיר לוד: "כתושבים פעילים ומעורבים, החיים את בעיותיה של העיר ברמה היומיומית, חשוב לנו להיות חלק מתהליך הבראת העיר, חשוב לנו שמקבלי ההחלטות ישמעו גם אותנו בטרם יקבלו החלטה בדבר זהות יו"ר הועדה הממונה הבא".

מועצת התושבים העירונית הינה התארגנות של פעילים בשלל תחומים ומתוך הקהילות השונות, המשקפת את פסיפס התרבויות והקהילות המתגוררות בעיר לוד. המועצה מורכבת מפעילים בתחומים שונים העוסקים במקצועות החינוך, רווחה, עריכת דין, בעלי עסקים עצמאיים ועוד. המשותף לכלל החברים הינו הרצון הכן לדאוג לעתידה של העיר לוד ולהבטיח איכות חיים לכלל תושביה.