כתב אישום הוגש בבימ"ש מחוזי ב"ש כנגד שלושה נאשמים, תושבי הפזורה הבדואית, בגין קשירת קשר לסכן כלי רכב העוברים בכביש 25. על פי כתב האישום השלושה רכשו בתאריך 26.7.2011 בשעת לילה , מיכל שמן לרכב במטרה לשפוך אותו על הכביש. השלושה הניחו בכביש אבנים גדולות ושפכו את השמן על הכביש במטרה לגרום לכלי הרכב להתנגש באבנים תוך החלקה על השמן אותו שפכו

כל זאת, בכוונה לגרום להחלקת כלי הרכב החולפים ואיבוד שליטה של הנהגים. כתוצאה ממעשיהם נגרם נזק לרכב אחד שנהגו פגע באבנים ואיבד שליטה כתוצאה מהחלקה על השמן.

מיד עם קבלת הדיווח במשטרת העיירות נפתחה חקירה מאומצת במהלכה הצליחו השוטרים להגיע לזהות החשודים ולעוצרם. החשודים הודו בחקירתם במיוחס להם וכן בשני אירועים נוספים של יידוי אבנים בצירים , בתיקים אלו החקירה נמשכת ובסיומה יוגשו נגדם כתבי אישום.

רק בשבוע שעבר נלכדו נאשמים אחרים, אף הם תושבי הפזורה הבדואית, שהניחו אבנים ענקיות על כביש 60, באישון לילה, במטרה לגרום לרכבים להתנגש בהן.

מפקד התחנה סנ"צ תומר בדש שיבח את עבודת השוטרים וציין כי " מדובר באירוע חמור שיכולות להיות לו תוצאות הרות אסון . מקצועיות ונחישות השוטרים בהגעה למבצעים ובגיבוש ראיות שהבשילו להגשת כתב אישום מעידים יותר מכול על נחישות ומקצועיות " .

תנ"צ פרץ עמר , מפקד מרחב נגב , שיבח אף הוא את התחנה והעומד בראשה " הצלחת משטרת העיירות בפענוח מהיר של האירוע והבאת הנאשמים לדין מצביעה על יכולותיה המקצועיות ועל נחישות מבצעית ".