״מרצ חייבת להשתנות. אם מרצ חפצת חיים, היא חייבת לעבור תהליך עומק של התחדשות. התחדשות כזאת תצריך שינוי תפישתי, לרבות מעבר מסיעה לתנועה. פירושו של צעד כזה הוא הסטת מרכז הכובד לפעילות מתמדת, עקשנית, גם מחוץ למסדרונות הכנסת: ברחוב, בשכונה, במקום העבודה, במרכזים הקהילתיים, בקמפוס וכן, גם בבתי הכנסת..״

עוד הוסיף רזניק: "רק תהליך של בנייה מלמטה, על ידי גיוס של יחידים וקהילות, יוכל להזרים דם חדש ולהפיח במרצ חיים חדשים. התהליך יחבר את מרצ לציבור ולעצמה, ויעניק לה כוח. אם מרצ עדיין רוצה להיות חלק מהמשחק הפוליטי, ולהתמודד עם האתגרים שמציבה לכולנו ממשלת הימין הקיצוני, עליה להצטייד בכלים חדשים ובאומץ להשתנות."

מלווה בפעילי מפלגה ותומכים, הגיע אתמול בצהריים תומר רזניק למשרדי מרצ להגיש את מועמדותו לתפקיד מזכ״ל המפלגה, והכריז על התמודדותו בבחירות שיתקיימו ב- 15 באוקטובר.

רזניק, בן 25, משמש בארבע השנים האחרונות יו״ר צעירי מרצ, חבר הנהלת המפלגה וחבר בבית נבחרי ההסתדרות החדשה. בעברו שימש יועצו הפרלמנטרי של ח״כ אילן גילאון, יו״ר נוער מרצ והיה ממובילי המאבק נגד הפרטת רכבת ישראל. אם יבחר, יהיה רזניק המזכ"ל הצעיר ביותר בתולדותיה של מרצ.