שר התחבורה כ"ץ, בכנס השנתי של החברה הלאומית לדרכים: "נאריך את שדה התעופה בחיפה ונפעל לשימוש בשדות תעופה צבאיים למערכת האזרחית". החברה להגנת הטבע: "הדברים מוכיחים כי אין צורך בשדה תעופה במגידו ויש להקפיא את כל ההליכים הקשורים לכך"

כלים

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, שהשתתף היום, שני, בכנס בונים תשתית לישראל, הכנס השנתי של החברה הלאומית לדרכים, בפארק אבניו במתחם שדה התעופה בנתב"ג, אמר כי: "קיבלנו החלטה להארכת המסלול בשדה התעופה בחיפה, בעוד 316 מטר, שתבוצע בקרוב, וזה ייתן פתרון תעופתי לעשר או עשרים השנים הבאות". עוד אמר השר כי משרד התחבורה יפעל לשיתוף פעולה עם מערכת הביטחון, לשימוש בשדות תעופה צבאיים למערכת האזרחית.

מהחברה להגנת הטבע נמסר בתגובה לדבריו של השר כ"ץ: "הצהרותיו של שר התחבורה רק מחזקות את העובדה שאין צורך להקים שדה תעופה במגידו, שיגרום לפגיעה אנושה בסביבה ובטבע המיוחד של עמק יזרעאל, ויש להקפיא את כל ההליכים המקודמים כיום בנושא שדה התעופה במגידו ולפעול לשדרוג התשתית הצבאית הקיימת ולשימוש בה לצרכים אזרחיים. אנו מזכירים כי ארבעה שרים כבר - גלעד ארדן, שלום שמחון, סילבן שלום ועוזי לנדאו, כבר הודיעו כי הם מתנגדים להקמת שדה התעופה במגידו".