היום (ג') נערך ביקור של שרת החוץ של ספרד בחברון בשכונת הקסבה המזרחית שאת בנייתה מממנת ממשלת ספרד והרשות הפלסטינית. השרה נפגשה עם דובר הישוב היהודי בחברון, נועם ארנון ואמרה לו כי היא מכירה בזכות קיומה של ההתיישבות היהודית בעיר. בזמן הסיור, ראשי היישוב היהודי בקרית ארבע- חברון קיימו משמרת מחאה בסמוך למערת המכפלה בדרישה להפסיק את בניית השכונה החדשה שמאיימת לנתק בין מערת המכפלה לקרית ארבע

שרת החוץ הספרדית ביקרה היום בחברון בעקבות מעורבות ממשלת ספרד בפרויקט בניית שכונת הקסבה המזרחית הממוקמת בין קרית ארבע למערת המכפלה. במהלך הביקור נפגשה השרה עם דובר הישוב היהודי בחברון, נועם ארנון ואמרה לו כי: "אנו מכירים בזכות של כל הקהילות לחיות בחברון בשלום זו לצד זו".

מכיוון שהביקור תואם ללא כל מעורבות ישראלית או יהודית פנו  אמש ראשי ונציגי הקהילה היהודית בקרית ארבע-חברון לשרת החוץ הספרדית  על מנת להבהיר כי פרוייקט הבניה הצמוד למערת המכפלה אינו פרוייקט הומניטרי או תרבותי: "מטרתו היא ליצור חיץ דמוגרפי עויין, בעל פוטנציאל טרוריסטי מוכח, העלול להתפרץ בכל רגע, בלב שטח היהודי הזעיר, סמוך למקום הקדוש – מערת המכפלה".

בעקבות סירובה של  שרת החוץ הספרדית להיפגש עם נציגי הקהילה היהודית בקרית ארבע- חברון,  התקיימה במקום משמרת מחאה למרגלות מערת המכפלה. למקום הגיעו עשרות מפגינים  עם שלטים עליהם כתבו בעברית בספרדית ובאנגלית : " לפני 500 שנה ספרד גירשה את היהודים – לחברון. האם כעת ספרד רוצה לגרש את היהודים  - מחברון"?

בעת סיורה במקום, משלחת השרה התעלמה מהמפגינים והמשיכה בדרכה לעומק העיר חברון. עוד קראו המפגינים לעבר השרה: "למה את לא מסכימה להיפגש איתנו?".

במשמרת מחאה השתתפו נציגי הקהילה היהודית בקרית ארבע-חברון: ראש המועצה מלאכי לוינגר, מנחם לבני, נועם ארנון, אברהם בן יוסף, אורית סטרוק, דוד וילדר וכן איתמר בן גביר ברוך מרזל ופעילים נוספים.