בתרגיל "אירוע רב נפגעים" שהתקיים אתמול באפרת התברר כי במקרה של שריפות בבניינים הגבוהים שבישוב יהיה צורך להמתין כשעתיים - עד שרכב החילוץ יגיע מאריאל

אתמול התקיים תרגיל "אירוע רב נפגעים" בישוב אפרת שבגוש עציון. התרגול כלל תאונת דרכים בין אוטובוס לרכב פרטי ושריפה באחד מהבניינים בן 8 קומות בישוב. החילוץ מהקומות הגבוהות נעשה על ידי מנוף והורדה של הלכודים בחבלים, בשיטת הסנפלינג. את המנוף הביאו במיוחד מאריאל כי בגוש עציון אין מנופים שכאלה.

ביום שני נערך תרגול לאירוע רב נפגעים, בישוב אפרת, בו השתתפו כוחות הביטחון וההצלה של הישוב, צה"ל, מכבי אש, משטרה, אנשי מד"א ובנוסף אמצעי חילוץ לצורך פינוי מבניינים גבוהים כמו מנוף וחבלים שירדו מקצה הבניין עד למטה.

את המנוף אשר חילץ את הלכודים מהקומות השביעית והשמינית הביאו במיוחד מאריאל - מרחק של שעתיים נסיעה. המנוף אשר עתיד לשרת את תושבי אפרת יגיע רק בעוד שנה והוא אמור להיות בישוב ביתר עילית. המנוף ישמש את כל גזרת יהודה,גוש עציון, ביתר וק. ארבע. מרחק נסיעה של מנוף מביתר לאפרת הוא כחצי שעה, כשבזמן שריפה חצי שעה הוא פרק זמן קריטי ביותר.

התרגול החל בהדמיית תאונת דרכים אשר אירעה על ציר 60 אשר בה התנגש אוטובוס ברכב פרטי, באזור ה"תאונה" תרגלו צוותי הרפואה של הישוב כיצד פועלים בזריזות וביעילות על מנת שכל הנפגעים יקבלו טיפול ראוי. לאחר התרגול של כוחות הרפואה נעשה תרגול המדמה שריפה בחדר מדרגות של בניין בישוב, כאשר אין אפשרות יציאה מחדר המדרגות אלא דרך חלונות הדירות. את לכודי הדירות מהקומות הגבוהות חילצו על ידי מנוף שהביאו במיוחד מאריאל וחבלים- בשיטת הסנפלינג.

סאל' במיל' עודד רביבי ראש מועצת אפרת: "נוכח האירועים הטראגים שאירעו בחודשים האחרונים, החלטנו שלא לחכות לאסון שחלילה יתרחש. התרגיל היה מוצלח אבל הצורך בהבאת מנוף מהעיר אריאל מרחק של כשעתיים נסיעה עלול לגרום במציאות לאסון בלתי נמנע. גם הפתרון שהובטח כי בעוד שנה יהיה מנוף בישוב ביתר עילית לא משנה את העובדה שבמקרה של אסון נמשיך להמתין זמן ממושך לחילוץ. גם מנוף זה יהיה יחיד בגזרה גיאוגרפית רחבה שמונה כ150,000 יהודים וכ5,000 פלסטינאים."