naomifireנמשכת ההתגייסות של החברה הישראלית, על כל רבדיה, לטובת מפוני השריפה בכרמל. מצפון ועד דרום רשויות מקומיות, עמותות, אזרחים ועסקים, פותחים את הבית, את הכיס ואת הלב לתושבים שפונו מאיזור חיפה

כלים

מחסן החירום של "חסדי נעמי" נרתם לסיוע למפוני השריפה בכרמל. מתנדבי "חסדי נעמי" מכינים בשעות אלו מארזי סיוע של מזון עבור המשפחות שפונו מבתיהם עקב השריפה בכרמל. בעקבות השריפה בכרמל, מגייס מחסן החירום של עמותת "חסדי נעמי" שנחנך לפני כחודש, עשרות מתנדבים להכנת ערכות סיוע של מזון עבור אלפי המשפחות הרבות שנאלצו לנטוש את בתיהם.

ערכת הסיוע מכילה בעיקר מזון מוכן לשימוש מיידי וללא צורך בבישול. החבילות מכילות קופסאות טונה, תירס, מנות חמות, מאפים ארוזים, שתייה קלה, ממתקים לילדים ועוד.

יו"ר חסדי נעמי, הרב יוסף כהן זימן ישיבת צוות דחופה ליום ראשון של כל הגורמים הרלוונטיים, בו יבדקו אפשרויות הסיוע עבור המשפחות מאזור האסון.

מוקד "חסדי נעמי" מתוגבר ומגיב לבקשות מיידות, אפשר להתקשר 1-800-677-777 למי שזקוק לסיוע וכן המעוניינים להצטרף בעזרה או בתרומה עבור נפגעי אסון השריפה.

מועצה אזורית גוש עציון ותושבי גוש עציון נרתמו למען תושבי אזור הכרמל, חיפה וטירת הכרמל ושיגרו היום רכבים עמוסים בעוגות, חלות לשבת, מוצרי מזון ובקבוקי שתייה כסיוע לכוחות כיבוי האש, כוחות ההצלה, המשטרה והמשפחות שפונו מבתיהם.

יאיר וולף, סגן יו"ר מועצת גוש עציון מסר: "אנו מחזקים את ידיהם של תושבי הכרמל, כוחות כיבוי האש וההצלה. אנו מתפללים לשלומם של הפצועים ולכיבוי השריפה. ליבם של תושבי גוש עציון, כמו של כל עם ישראל, עם התושבים וכוחות כיבוי האש, ההצלה והמשטרה".

בית ספר שדה עפרה של החברה להגנת הטבע, בשיתוף המועצה האזורית מטה בנימין, יקיימו החל מיום ראשון טיולים חד יומיים למשפחות ולילדים מאזור הכרמל, בירושלים, אזור בנימין וואדי קלט. אוטובוסים ייצאו מאזור חיפה, בהדרכת בית ספר שדה עפרה של החברה להגנת הטבע. הטיולים, כמובן, הם ללא תשלום

המועצה המקומית מיתר פותחת מוקד לאירוח משפחות של מפונים בשל השריפה בכרמל. ניתן לפנות לטלפון: 08-6510402.במקביל פתחה המועצה המקומית מיתר במבצע התרמה של התושבים למען שיקום יערות הכרמל.

ראש המועצה, אבנר בן גרא פנה הבוקר במכתב לכלל התושבים וביקש מכל אחד באופן אישי לתרום למען שיקום היערות שניפגעו בשריפה בצפון. הכספים שיאספו יועברו לקרן קיימת לישראל לצורך נטיעת עצים מחדש בכרמל.

ילדים בעלי מוגבלויות מטירת הכרמל יתארחו השבת ב"נופשון שומרון", הפועל בקמפוס של ישיבת ההסדר קרני שומרון. מסגרת זו פועלת במהלך השנה מדי שבתות וחגים וקולטת ילדים עם צריכים מיוחדים על מנת לאפשר להוריהם הפוגה. מתנדבת מקרני שומרון אשר פעילה בקרב ילדים בטירת הכרמל יזמה את העברתם השבת לנופשון על מנת להקל על הוריהם בעקבות האסון שפקד את הצפון. הנופשון אשר פעיל בעיקר בשבתות, נרתם לסייע ויקלוט את ילדי הצפון אשר יחד עם ילדי הנופשון יהנו משבת חמה ואיכותית מלווים מתלמידי ישיבת ההסדר ומתנדבים נוספים אשר פעילים בקרב הילדים.

עמותת תיירות גולן ותיירני הגולן ערוכים לקלוט משפחות אשר פינו את ביתם עקב השריפה בכרמל, ללינה בחדרי האירוח ובצימרים בגולן - 046962885

עיריית אשקלון מזמינה משפחות מהצפון לאירוח משפחתי באשקלון- , 08-6792306. גם אור עקיבא מתגייסת לקלוט תושבים מפונים מאזור האסון. ניתן לפנות לטלפונים 04-6361340 או 054-7728471 אילנית.

בעוד חלק ממתנדבי יחידת הג'יפאים של טבעון מסיירים בה בעקבות שריפה נוספת שפרצה בעיר וחשד להצתה, חלקם האחר, יחד עם מפקד נקודת המשטרה בטבעון, יצאו לסייע לכוחות המשטרה באזור הכרמל, בלילה שבין חמישי לשישי.

במקביל פנו ראש המועצה – דוד אריאלי וקב"ט המועצה – אלי זיו, לראשי הרשויות ולקציני הביטחון בחיפה ובישובים שבאזור השריפה, והציעו את עזרתה של קרית טבעון בסיוע לוגיסטי ובאירוח משפחות, בבתים פרטיים ובמבני ציבור.

תושבים רבים מטבעון פנו למוקד 106 של המועצה בהצעה לסייע בכל נדרש ולארח משפחות שפונו מבתיהן ובאם יתעורר הצורך בכך, הם יופעלו.

אגף הנוער של רשת המתנ"סים טבעון, יצר קשר עם מרכז הנוער של טירת הכרמל והציע להגיע עם משלחת של גרעין שנת השירות ומספר מד"צים, על מנת לסייע בהפעלת בני הנוער שרוכזו במרכזי הפינוי.

ראש המועצה המקומית – דוד אריאלי: "מועצת קרית טבעון ותושבי הקריה, מרכינים ראשם לנוכח האסון הכבד. המועצה המקומית הציע את עזרתה בכל תחום שיידרש ואנו ממתינים לתשובת הרשויות. כמו כן, לנוכח האירועים בכרמל ובסמוך לקריה, החלה להיבדק מחדש ובאופן מיידי, היערכותה ומוכנותה של קרית טבעון, למקרה של שריפה גדולה חלילה. פרטים נוספים על כך, יימסרו בישיבת מליאת-המועצה שתיערך ביום ראשון הקרוב".

ההסתדרות הציונית העולמית באמצעות המועצה הציונית בישראל מבקשת לעזור ליישובים אשר פונו בעקבות האסון בצפון. המועצה מציעה פעילויות למשפחות ולבני הנוער שפונו מבתיהם. אופי הפעילויות מגוון ומותאם לגילאים השונים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אל מנהל ארגון צמרת של המועצה הציונית חונן חיים- 0528991842