מחר, ב' באייר תשע"ב – 24/4/12, יערך במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון כנס שמירת הטבע ביהודה ובשומרון. הכנס, אשר נערך על ידי מו"פ אזורי השומרון ובקעת הירדן בשיתוף המנהל האזרחי ליהודה ושומרון, יעסוק ברבדים השונים של הטבע והסביבה בחבל ארץ זה

כלים

הכנס, אשר יחל בשעה 8:30, יערך בנוכחות תא"ל מוטי אלמוז – ראש המנהל האזרחי ביו"ש; שאול גולדשטיין – מנכ"ל רשות הטבע והגנים; אסף גולדפלד – קמ"ט שמירת טבע וגנים לאומיים ביו"ש; ד"ר מרים ביליג – מנהלת מו"פ אזורי השומרון ובקעת הירדן; יגאל כהן אורגד – נגיד המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון.

המושב הראשון בכנס ידון ביחסים שבין האדם, הסביבה והצומח, ויפתח אותו מוטי שפי – מנהל מרחב שומרון ברשות הטבע והגנים. במסגרת מושב זה תציג ד"ר נעמה ברג, מנהלת תכנית ניטור הטבע הלאומית, את התכנית בראשה היא עומדת ואת חשיבותה לסימביוזה שבין האדם לסביבה. בנוסף, ד"ר אבי בורג, מהמכון הגיאולוגי, ומשה מינץ מרשות הטבע והגנים, יציגו את השינויים השונים החלים בטבע סביב ים המלח. בצד נזקי האדם לסביבה, יש פעמים בהם דווקא הטבע מקשה על האדם. ד"ר סיימון נמצוב יסביר במסגרת המושב על נזקי חיות הבר לחקלאות.

מושבו השני של הכנס יעסוק בעולם החי בשומרון וביהודה. ד"ר אליעזר פרנקנברג יציג את נושא האמנות הבינלאומיות בתחום שמירת הטבע, עליו הוא אמון במסגרת רשות הטבע והגנים. בנוסף, רון הרן יבחן האם דווקא עיינות הצוקים ליד ים המלח הוא גן העדן לציפורי שיר, בעוד אוהד הצופה יסביר מדוע אלו זמנים קשים לעיטים.

הכנס יסתיים בהקרנת הסרט "ראיתי ציפור", המספר על פעילות של רשות הטבע והגנים הפועלת להגנת חיות הבר. הסרט יוקרן לאחר הרצאתו של עמוס סבח, מרשות הטבע והגנים, אודות ספירת היונקים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…
מרס 05, 2019

עיצוב גרפי קורסים

העולם המודרני מציע לנו אין סוף קורסים, קורסים בתחומים שונים מהם פיזיים ומהם וירטואליים.…