בעולם שבו כל ילד יודע לעבוד מול מחשב עוד בטרם הגיע לכיתה א', נראה שאלו דווקא המורים שצריכים להדביק את הפער. העולם המתקדם בקצב מהיר ואימוצן המהיר של טכנולוגיות מתפתחות על ידי הדור הצעיר, הותירו מורים רבים בפיגור אחר תלמידיהם בכל הקשור לשימוש ותפעול המחשבים

בנימין פיינשטיין מייסד ויועצה המדעי של "אינטרסקול ישראל", שניהל בעברו את המחלקה לפיתוח תוכניות לשילוב המחשב בהוראת המדעים במשרד החינוך, מקיים בפרויקט נוער מחשבים IT שיתוף פעולה עם בתי ספר רבים בארץ במסגרתו מציעים קורסים למורים במטרה לסייע בקידום שילובם של המחשבים במערכת החינוך. אינטרסקול ישראל, המפעילה את פרוייקט נוער מחשבים IT, מציעה מגוון קורסים המעניקים למורים הכנה טכנולוגית לקראת שנת הלימודים הבאה.

פיינשטיין: "מטרת הקורסים השונים היא להקנות למורים ומנהלים בבית הספר, גם אלו שאינם מחזיקים בידע או ניסיון בתחום המחשבים, הזדמנות להתנסות ולפתח שליטה בטכנולוגיות תקשוב מתקדמות, לעזור להם בפיתוח מיומנויות לשילוב טכנולוגיות התקשוב בהוראה, לסייע בפיתוח חומרי למידה אינטראקטיביים ומתוקשבים שישולבו באתר בית הספר, להכיר להם שיטות הוראה ודרכי הערכה חלופיות לצד עידוד וטיפוח עבודת צוות".

בין הקורסים שמוצעים למורים נמצא קורס מידענות, המקנה כלים לאיתור מידע דיגיטאלי, קורס פיתוח חממת רעיונות המחנך להובלת תהליך בפיתוח רעיון עם תלמידים בעזרתו ובאמצעותו של המחשב, ואף קורס לתכנון ופיתוח אתר בית ספרי במסגרתו לומדים המורים מגוון שפות מחשב הנחוצות לבניית אתר ועיצובו כגון FLASH, HTML, תכונות מולטימדיה ועוד המסייעים להם בבנייתו של אתר אינטרנט בית ספרי בו יוכלו ליישם יחד עם תלמידי בית הספר את הידע הנרכש בקורס.