ח"כ מאיר שטרית הודיע כי הוא אינו מתכוון להתמודד לראשות המפלגה. ח"כ שטרית הודיע כי בשלב זה הוא לא יביע תמיכה באף אחד מהמועמדים וכי יקיים עימם פגישות בימים הקרובים כדי לגבש את החלטתו

חבר הכנסת מאיר שטרית הודיע הבוקר (יום ד') כי לא יתמודד על ראשות מפלגת "קדימה" מול ציפי לבני, שאול מופז ואבי דיכטר.

שטרית אמר כי החליט שלא להתמודד לאחר שבדיקה שערך העלתה כי הוא זוכה ללא יותר מ-15 אחוזי תמיכה. עם זאת, הוא טרם הודיע באיזה מועמד יתמוך ובימים הקרובים בכוונתו להיפגש עם שלושת המועמדים.

"לפי הבדיקה שלי, ל-70 עד 80 אחוז יש דעה חיובית עליי, אך כשזה מגיע להצבעה, זה מסתכם בערך בכ-15 אחוז", אמר שטרית. "לא הצלחתי כנראה לתרגם את הניסון והיכולת לקולות. יכול להיות שזו אשמתי. אני לא מאשים אף אחד אחר. אני מאוד מוטרד מהמצב. ביכולתי לשנותו - אך לצערי הבוחרים לא חושבים כך. אם הייתי מתמודד בסיבוב הנוכחי, הוא היה נגמר ללא הכרעה - מה שאני לא רוצה שיקרה".

שטרית הסביר כי "אין טעם לסחוב את קדימה ולמשוך התמודדות נוספת. המפלגה ממילא מצויה במתח גדול. יש לי הערכה לכל המתמודדים ואני מוציא את עצמי כדי להבטיח שתהיה הכרעה בסיבוב ראשון. קדימה נמצאת בצרות וצריך לשקם את המפלגה ולסיים עם זה כמה שיותר מהר".

ח"כ שטרית לא הביע את תמיכתו באף אחד מהמועמדים לראשות המפלגה והסביר כי הוא יפגוש את שלושתם בימים הקרובים ויגבש החלטה אותה הוא ימסור בתחילת שבוע הבא.