שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, הערב בתכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2: "אנחנו עושים מאמצים גדולים למנוע את השביתה, לטעמנו זו שביתה מיותרת לחלוטין, דווקא בגלל שיש הסכמה מלאה בין הממשלה ובין ההסתדרות, שצריך לעשות הרבה למען עובדי הקבלן"

שטייניץ אמר הערב כי: "דווקא בגלל שנעשה הרבה - אנחנו המדינה היחידה, בה שכר המינימום עלה בשנה האחרונה והענקנו מס הכנסה שלילי. אנחנו מוכנים לעשות הרבה מאוד לשיפור שכר עובדי הקבלן ולשמירה על תנאיהם.

אנחנו מוכנים לקחת את המודלים של מדינות רווחה מתקדמות כמו שבדיה, פינלנד והולנד. בשבדיה עבודות השמירה והניקיון נעשות בידי עובדי קבלן, אבל בשבדיה עושים עוד דבר – שומרים על זכויות העובדים מכל משמר.

כשאנחנו רואים את ההתרסקות של אירופה, שביתה היא הדבר האחרון שהכלכלה צריכה.

אני כשר האוצר, וגם בשמו של ראש הממשלה אומר כי אנחנו מוכנים לטפל בבעיה. לעשות תיקון דרמטי בשכר ושמירה קפדנית על התנאים. תיקון משמעותי, אבל לא קלקול כלכלי.

מחר, אני מקווה שנגיע לפתרון מוסכם. יש לי תקווה כי שני הצדדים מסכימים שנעשה פה עוול גדול. אנחנו מוכנים להציע שיפור ניכר גם בשכר, בנוסף לעלייה בשכר המינימום ובמס ההכנסה השלילי. אנחנו מוכנים להציע שיפור בשכר המינימום שיהיה יותר גבוה בענפים אלו. מוכנים לאכיפה דרקונית בכדי שלא יפוטרו עובדים בכדי לשלול מהם זכויות פנסיה.

בכל העולם המודרני, כל מדינות ה – OECD יש חברות ניקיון ושמירה. כך עובדת כלכלה מודרנית. לא מצאנו מדינה אחת שאין בה חברות ניקיון ושמירה, שלא מעניקות שירותים למגזר הציבורי.

אנחנו חושבים שעופר עיני הציף בעיה אמיתית. יש פה עוול ועושק שהתחלנו לטפל בו, לא רק בשכר, אלא באכיפה. אי אפשר לחזור 30 שנים אחורה ולהיות מדינה יחידה עם משק קשיח, לא מודרני ולא יעיל. באשר להסתדרות הכללית, הם צריכים לדאוג לגמישות ניהול בכל הסקטורים, כולל הסקטור הציבורי." אמר שטייניץ.