שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ ביקר בקרית ארבע חברון שם נפגש עם ראש המועצה מלאכי לוינגר ועם ראש היישוב היהודי בחברון. במסגרת הביקור הדגיש השר כי: " הממשלה הקודמת פגעה בתקציבי ההתיישבות ונהגה שלא בהגינות עם יש"ע בכלל ועם חברון בפרט, ועל כן אני שמח שנופל בחלקה של ממשלה זו לסייע בקידום ההתיישבות"

אתמול (ג') ביקר שר האוצר יובל שטייניץ בקרית ארבע חברון. את ביקורו פתח השר במוצעת קרית ארבע חברון, שם ראש המועצה מלאכי לוינגר הציג בפניו את מפת הפיתוח ביישוב במהלך השנים האחרונות.

לוינגר הציג בפני השר את התכניות לחיזוק התיירות בקרית ארבע חברון ובהם מספר פרויקטים חדשים שנועדו להעניק שירותים למאות אלפי המבקרים המגיעים מדי שנה בקרית ארבע חברון ולעודד ביקורים של מבקרים רבים נוספים מהארץ ומהתפוצות.

במסגרת הביקור בקרית ארבע חברון עוד התייחס השר להצטרפותה של הרשות הפלסטינית לארגון האונסקו והדגיש כי אם ישראל תמשיך להעביר כספים לארגון האו"ם לחינוך, מדע ותרבות, לאחר שארצות-הברית הפסיקה זאת, יהיה הדבר "מוזר". שר האוצר הוסיף כי אם הרשות הפלסטינית תמשיך בהתנהלותה אסור שתצפה מאיתנו לשיתוף פעולה.

‫לאחר מכן ביקר השר בהיכל התרבות החדש שנחנך לאחרונה בהשקעה של 14 מיליון ₪. השר קיבל סקירה על ההצגות הצפויות לעלות בעונה ההצגות הקרובה והתרשם מאד מרמת המקצועיות הגבוהה בתכנון ההיכל.

‫לאחר מכן, הגיע השר למערת המכפלה וביקר בחברון שם פגש את ראשי היישוב היהודי- מנחם לבני נועם ארנון ואורית סטרוק. השר סייר בשכונת תל רומדה ועמד על הנושאים המורכבים שבשכונה זו במישור הביטחוני.

‫לאחר הסיור בחברון קיים השר שטייניץ ביקור מיוחד בביתו של הצייר הבינלאומי ברוך נחשון תושב קריית ארבע. השר סיפר כי התארח בביתו של הצייר לפני כ-30 שנה בהיותו נער צעיר במסגרת סוף שבוע שארגנה קבוצת צעירים בקרית ארבע. שטייניץ התרגש מאד מהביקור ואף הודה לנחשון על האירוח החם לו זכה לפני עשרות שנים. נחשון הציג בפני האורח המיוחד יצירות אומנות פרי מכחולו.

במסגרת הביקור, הגיע השר גם לחממה הטכנולוגית "מופ"ת ביהודה" השייכת לקבוצת ‪ Trendlines .

‫הביקור נחתם בישיבה במוזיאון ארץ יהודה קרית ארבע, שם קיבל השר סקירה על ממצאים הייחודים המוצגים במקום ולאחר מכן קיימו השר ופמלייתו ישיבת סיכום במקום עם ראש מועצת קרית ארבע חברון- מלאכי לוינגר, ראש מועצת דרום הר חברון צביקי בר-חי.

ראש המועצה מלאכי לוינגר הודה לשר על תמיכתו במפעל ההתיישבות בכל רחבי יהודה ושומרון ורמת הגולן ועל תרומתו הייחודית לפיתוח מרחב קרית ארבע חברון. לוינגר איחל לשר כי ימשיך לפתח ולהרחיב את תמיכתו גם במשך השנים הקרובות.

‫שר האוצר יובל שטייניץ הודה לראש המועצה על האירוח וציין כי התרגש מאד לבקר במערת המכפלה: "אני שמח לשוב ולבקר בקריית ארבע, ביישוב היהודי בחברון ובמערת המכפלה.

הממשלה הקודמת פגעה בתקציבי ההתיישבות ונהגה שלא בהגינות עם יש"ע בכלל ועם חברון בפרט, ועל כן אני שמח שנופל בחלקה של ממשלה זו לסייע בקידום ההתיישבות.

אני מעוניין להודות לראש המועצה, מלאכי לוינגר, על ההזמנה ועל הביקור המרגש והחשוב. כולי תקווה כי תנופת הפיתוח ביישוב תמשך, ובמיוחד אני מברך על היוזמה לקידום התיירות ברשות וסבור כי מדובר במנוע צמיחה חיוני עבור קריית ארבע, היישוב היהודי בחברון, והאזור כולו. הצלחת קריית ארבע חשובה לנו ועל כן אני מקווה כי תוכניות הפיתוח החשובות יקרמו עור וגידים."