שוטר ממשטרת מרחב דן ומאבטח של עיריית בני-ברק נפגעו כתוצאה מספיגת גז מדמיע במהלך פעילותם לעצירת בן מיעוטים ששהה ברחוב אהרונוביץ (השומר) שלא כחוק. האירוע החל היום, יום חמישי, בשעות הצהריים, כאשר שוטר ממרחב דן, העוסק בסיורים סביב מוסדות חינוך בעיר, בשיתוף עם העירייה, הבחין בצעיר הנמצא ברחוב, וחשד בו שהוא שוהה בלתי חוקי

השוטר פתח במרדף אחר הצעיר והוא נמלט לעבר בי"ס תיכון וסמינר אלקיים הנמצא בקרב מקום.אשר מנוקיאן, מאבטח ביה"ס מטעם העירייה, העובד במסגרת חב' "רשת ביטחון", שהבחין במתרחש, סגר את שער בית-הספר, כדי למנוע את בריחת הצעיר, התלמידות הוכנסו לכיתות והדלתות ננעלו לצורך זה. בנוסף לכך, הוא רץ לעבר הנמלט, זינק לעברו וניסה למנוע את המשך המילוט לכיוון מוסד חינוכי אחר שבסביבה.

בן המיעוטים המשיך במנוסתו לעבר אתר בניה שנמצא מזרחית לבי"ס תיכון וסמינר אלקיים ונמלט אל הקומה השלישית שבאתר. השוטר ומאבטח העירייה, שהצטרף אליו, דלקו אחריו, ובהגיעם לקומה השלישית התפתחה תגרה בין השוטרים והמאבטח לצעיר, שהתנגד למעצרו. בשלב זה, שלף השוטר גז מדמיע וריסס לכיוון הצעיר כדי לאפשר את מעצרו.

בד בבד, שיגרה המשטרה הודעה למר חזי אברהם, קצין הביטחון של מוסדות החינוך באגף לשירותי חירום של העירייה על אירוע בסמינר והוא שיגר לזירה את שמואל פרידמן, ישי שוקר, משה סבן ועופר קורין, קציני אבטחה עירוניים שהיו עימו, יחד עם פקח עירוני שהגיע במהירות, כדי לסייע לשוטרים ולהנהלת ביה"ס להשתלט על המצב.

השוטר והמאבטח העירוני, שנפצעו מספיגת גז מדמיע במהלך התקרית, נלקחו וטופלו בניידות מד"א, שהוזעקו והמתינו מחוץ לבית-הספר. מספר תלמידות של ביה"ס, שנכנסו לפחדים וללחצים, כתוצאה מהשמועות שהתרוצצו במקום על חדירת מחבל לתחומי ביה"ס, קיבלו טיפול הרגעתי מאנשי מד"א, והורגעו גם בשיחה עם הנהלת ביה"ס ואנשי האבטחה העירוניים. השוטר הופנה להמשך טיפול רפואי, וכמו"כ שתי בנות שסבלו מחרדה הופנו אף הן לבי"ח.

בסופו של דבר, החליטה גב' ר. שולזינגר, סגנית מנהלת ביה"ס, בתיאום עם הרבנית מ. אלקיים, המנהלת, לשחרר את כל תלמידות ביה"ס לביתן, כדי להרגיע את המצב. דיווח על האירוע ועל ההתרחשויות במקום נמסר, בהתאם לנהלים, להרב יעקב אשר, ראש העיר; להרב יהונתן ספרא, מנהל אגף החינוך של העירייה: למר חיים נוגלבלט, מנהל אגף שירותי חירום של העירייה ולמר חובב צברי, קצין ביטחון מוסדות חינוך במחוז תל-אביב של משרד החינוך.