השגריר הרוסי: תמיכתנו באסד נובעת מהחשש שאיראן תבעיר את גבולנו עם מדינות האסלאם

בצל פיגוע הטרור בדרום נפגשו סגן השר לשיתוף פעולה אזורי, איוב קרא,  ומ"מ שגריר רוסיה בישראל פרופ' אנטולי יורקוב בתל אביב, במהלכה שמע השגריר מסגן השר סקירה על הפיגוע בדרך לאילת והערכה מי עומד מאחוריו.

סגן השר הדגיש כי האנרכיה לאחר נפילת מובארק הולידה תאי טרור עם חופש פעולה רחב בסיני, שמחוברים לארגון אל קאעידה שמנהל את המרד מול קדאפי ומסייעים בחימוש ארגוני הטרור וחמאס בעזה.

סגן השר קרא והשגריר יורוקוב דנו גם בעמדתה של רוסיה בסוגיה הסורית, בה הביע סגן השר קרא פליאה מעמדתה התומכת של רוסיה במשטר הסורי, סגן השר קרא אמר: "אין היגיון ולא מתקבל על הדעת שרוסיה תומכת בזוועה ובהרג אנשים חפים מפשע בסוריה".

קרא ביקש מהשגריר להעביר מסר לנשיא מדבדב ולראש הממשלה פוטין "לשנות מדיניות ולכל הפחות שלא יטילו וטו על יוזמת ארה"ב והעולם החופשי".

השגריר יורוקוב הבטיח להעביר עוד היום את המסר להנהגה הרוסית מתוך הבנה וראייה חיובית, והוסיף שמה שמדאיג את רוסיה הוא האפשרות שהאסלאם הקיצוני ישתלט על סוריה, והאפשרות שאיראן תבעיר את גבול רוסיה עם מדינות האסלאם.

השגריר הרוסי ביקר גם מצידו את עמדתה הניטראלית של ישראל והביע את תמיהתו : "אינני מבין למה ישראל לא נוקטת עמדה כלפי סוריה" וזאת בתגובה למחאת סגן השר קרא, שתהה מדוע רוסיה מגבה את משטרו של אסד.