שגריר ארצות הברית בישראל בהרצאה באוניברסיטת חיפה: "אנחנו יודעים שהסנקציות על איראן יכולות לא לעבוד, ולכן אנחנו משאירים את כל האופציות על השולחן". עוד הוסיף השגריר שפירו כי זו הסיבה שהנשיא אובאמה הנחה את ראשי הצבא להיות מוכנים לעבור לאופציות האחרות בכל רגע

"אנחנו יודעים שהסנקציות על איראן יכולות לא לעבוד, ולכן אנחנו משאירים את כל האופציות על השולחן, כפי שהנשיא ציין במפורש ואף הנחה את ראשי הצבא לעשות את כל הפעולות כדי להיות מוכנים לכל פעולה בכל שלב", כך אמר שגריר ארצות הברית בישראל דניאל שפירו בהרצאה היום (יום ה') באוניברסיטת חיפה במסגרת "יום ארצות הברית" שנערך בקמפוס בשיתוף השגרירות.

בפני קהל של סטודנטים ואנשי סגל פתח השגריר שפירו את הרצאתו בעברית שוטפת, לפני שעבר לאנגלית ולדבר על איראן. לדבריו, בנקודת זמן זו ארצות הברית ממשיכה בסנקציות הכלכליות, למרות שעד כה הסנקציות לא שינו את התוכניות האיראניות לגבי תוכנית הגרעין.

בעקבות שאלה מהקהל לגבי היחסים בין ישראל לארצות הברית אמר השגריר כי לדעתו היחסים מאז בחירתו של הנשיא אובאמה רק התהדקו, "אני אומר זאת גם לאור הדברים של בכירי הצבאות של שתי המדינות, שאומרים שהיחסים והתיאום הצבאי טוב מאי פעם. תיאום כזה לא קורה במקרה, אלא רק אם שני המנהיגים מחליטים על כך", אמר.

שאלה נוספת נגעה לאווירה האנטי-ישראלית בקמפוסים בארצות הברית. על כך אמר השגריר כי הם מודעים לתופעה, אבל זוהי עמדת מיעוט שלא מייצגת את עמדת הרוב והיא ללא ספק אינה משפיעה על המדיניות של הממשל כלפי ישראל.

בהתייחסו לאירועי המהפכות במדינות ערב אמר השגריר כי הן גרמו לכך שישראל לא יכולה לדעת מול איזה הנהגה היא עומדת כיום. עוד הוא אמר שלארצות הברית ברור שהיא לא יכולה – ואף אינה רוצה – לשלוט בתוצאות של המהפכות, אולם היא כן יכולה לקבוע כללים ברורים לגבי עם איזה הנהגה היא תשתף פעולה, כשהכללים אליהם הוא התייחס נגעו לשמירה על זכויות אדם וכיבוד של כללי ההתנהגות הבינלאומיים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS