20 אלף איש הצטרפו לשביתת ה-1 באוגוסט. שורה של אמנים בכירים הודיעו כי ישתתפו בעצרת המחאה הגדולה מול הכנסת ב-1 באוגוסט - קרולינה, בלקן ביט בוקס, שלומי שבן, קוואמי, הקליק ואמנים נוספים ישתתפו בעצרת מחאה המונית מול הכנסת בשביתת ה-1 באוגוסט, בה ידברו נציגי המאבקים החברתיים השונים. שביתת ה-1 באוגוסט במחאה על יוקר המחייה התחילה כיוזמת פייסבוק של אדם אחד שצברה 20 אלף תומכים וקיבלה את תמיכת השלטון המקומי, שיסייעו בכיסוי עלויות העצרת. קבוצה של שחקנים ומחזאים מהקאמרי הודיעו כי הם תורמים את משכורתם מהצגות ה-1 באוגוסט לטובת השביתה

כלים

להקות ואמנים משורה הראשונה בישראל יופיעו ביום שני ה-1 באוגוסט בעצרת מחאה המונית מול הכנסת, במסגרת שביתת המחאה הארצית על יוקר המחייה, שהחלה בפייסבוק וצברה כבר 20 אלף תומכים, בהם גם הרשויות המקומיות.

בעצרת המחאה שתתקיים בגן הוורדים מול הכנסת תחת הכותרת "צדק חברתי או הביתה!" יקחו חלק קרולינה, בלקן ביט בוקס, שלומי שבן, קוואמי, נעם רותם, הקליק ומיכאל ושמרית גריילסאמר. כל האמנים מופיעים בהתנדבות מלאה מתוך הזדהות ותמיכה במחאה החברתית על יוקר המחייה.

במסגרת העצרת, המתקיימת בתמיכת השלטון המקומי ומתרומות הציבור הרחב, ינאמו נציגי המאבקים החברתיים השונים – דיור, רופאים, סטודנטים, עובדי קבלן, עו"סים ועוד.

העצרת היא חלק משביתת מחאה ארצית חסרת תקדים שתתרחש ב-1 באוגוסט והחלה מיוזמה של צביקה בשור, בן 36 מגבעתיים, שפתח עמוד בפייסבוק בשם "שביתת מחאה בכל הארץ" וצבר תוך שבוע 20 אלף חתימות. בשור קרא לשבות במחאה על קריסת מעמד הביניים בישראל – התייקרות הדיור, החינוך, הדלק והחשמל והמדיניות הכלכלית-חברתית הכושלת של ראשי המדינה שדרדרה את מרבית האוכלוסייה למלחמת קיום יום-יומית.

הקריאה זכתה לחשיפה תקשורתית רבה וגם לתמיכה של השלטון המקומי שהודיעה כי ב-1 באוגוסט גם רשויות מקומיות רבות יקיימו עיצומים במחאה על המשבר החברתי.

ביום חמישי האחרון שביתת ועצרת המחאה של ה-1 באוגוסט זכו לתמיכה מפתיע בדמות הודעה של שחקני ומחזאי תיאטרון הקאמרי שהודיעו כי מכיוון שהם לא יכולים לבטל הצגות שנקבעו ליום השביתה, הם יתרמו את משכורותיהם מאותן הצגות לטובת מימון השביתה ועצרת המחאה מול הכנסת. בין השחקנים שחתמו על מכתב התמיכה: יפתח קליין, ענת גוב, עדנה מזי"א, ענת וקסמן, שלומי שבן, שרית וינו-אלעד, זהרירה חריפאי ושחקנים נוספים.

כחלק מאופיה הדמוקרטי והעממי של השביתה והעצרת, המארגנים שואפים לממן את עלויות ההפקה באמצעות אלפי התומכים שיקחו חלק בארועים השונים. לצורך כך הוקם אתר אינטרנט מיוחד הקורא לציבור לתרום סכומים קטנים לטובת כיסוי עלויות. כתובת אתר גיוס התרומות:

http://www.give2gether.com/projects/tzedek-hevrati/?vv=JrUHgpkROQgi7vE-OKnYwA

כתובת עמוד הפייסבוק של שביתת המחאה:

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/event.php?eid=225293737509044