האחיות חוזרות מחר לעבודה סדירה, זאת לאחר שההסתדרות הגיעה להסכם עם משרדי האוצר והבריאות. ההסכם הושג בתום ישיבה שנערכה הערב בכנסת שבה נטלו חלק סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, מנכ"ל משרד הבריאות, רוני גמזו, נציג הממונה על השכר באוצר, יוסי כהן ונציג אגף התקציבים באוצר, משה בר סימן טוב

כלים
היום נקטו האחיות בצעדי מחאה בעקבות מצוקת כוח האדם במחלקות האשפוז בביה"ח והגידול בתפוסה שאינו מאפשר טיפול בחולים כנדרש. בעקבות צעדי המחאה של האחיות הגיעו הערב, כאמור, ההסתדרות, משרד הבריאות ומשרד האוצר למתווה לפיו ברבעון הראשון של 2011 יתווספו 190 תקנים למחלקות הפנימיות בהן מאושפזים החולים המונשמים.

כמו כן, קובע המתווה כי תהיה ירידה הדרגתית בתפוסה היומית במחלקות האשפוז. ב- 2011 לא תעלה התפוסה היומית על 120% מהתקינה. ב- 2012 לא תעלה התפוסה עד 115%. במקביל תקום ב- 2012 ועדה מקצועית שתבחן את הורדת התפוסה עד ל- 110% מהתקינה החל משנת 2013.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן אמר היום כי "מדובר בהישג חברתי חשוב. זהו צעד ראשון לשיפור יכולתן של האחיות להתמודד עם המצב הקשה בביה"ח ולהענקת שירות טוב יותר. אני חושב שצריך לומר מילה טובה לסגן השר ליצמן ולאנשי אגף התקציבים באוצר שבמקרה הזה גילו רצון טוב".

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן אמרה: "אני מאוד שמחה שהאחיות עשו מאבק לצמצם את מספר החולים בפרוזדורים, להחזיר להם את הכבוד ולתת לנו את האפשרות לטפל בהם בצורה הטובה ביותר. המאבק שלנו הפעם לא היה על תוספת שכר אלא יכולתנו לתת את השירות הטוב שאנו יודעים לאזרחי מדינת ישראל".