רשות החירום הלאומי במשרד הביטחון החלה לפעול בקריה בתל אביב כבר משעות הערב אתמול, על מנת לסנכרן את כלל הפעולות הלאומיות לסיוע מבצעי ואזרחי לאסון השריפה בכרמל

כלים
בכירי רשות החירום הלאומית קיימו היום תדריך עיתונאים: "במהלך שעות הערב תיאם משרד הביטחון רכש בצרפת ובישראל של 90 טון חומרי כיבוי שריפות למטוסים, קרוב לשבעים טון ינחתו בעוד מספר שעות עם מטוס חיל האוויר מצרפת, ומפעל קידרון בראש פינה קיבל הנחייה מאגף המבצעים במשרד הביטחון לפעול מסביב לשעון, בארבע בבוקר קבלנו 10 טון שמועברים לכוחות הכיבוי, ובעוד כשעה וחצי נקבל עוד 12 טון. בנוסף, נעשו פעולות תיאום על מנת לקלוט חומרי כיבוי נוספים הקיימים אצל גורמים אזרחיים.

רח"ל פעלה במשך הלילה יחד עם חמ"ל משרד החוץ וצה"ל לתאם את הגעתם של כבאים מטוסי הכיבוי מחו"ל, נכון לעכשיו נחתו בישראל מאה כבאים מבולגריה, 3 משאיות של כבאים וציוד מירדן, מטוס מבריטניה, 4 מטוסי כיבוי מיוון, מסוק כיבוי מקפריסין, ועוד סיוע מתוכנן מרוסיה, רומניה, תורכיה קרואטיה, אזרביז'אן, שוויץ, ספרד ומצרים.

בעקבות נפילת קווי חשמל באזורי השריפה, ובשל החשש לניתוק קווים נוספים, פעלנו במשך הלילה להבטחת אספקת החשמל, מתוך מטרה למנוע ולמזער פגיעה בשגרת החיים ולהבטיח את המשך הפעילות של התשתיות הלאומיות.

פעלנו במשך הלילה לוודא אספקת מים חלופית לצרכים האזרחיים וכיבוי האש, בשילוב עם צה"ל, מקורות וקק"ל.

עם תחילת פינוי התושבים באזורי השריפה, הפעלנו את הנוהל שנועד לתאם בין משרדי הממשלה, בהובלת פס"ח במשרד הפנים, ולהעביר תקציבים באופן מיידי, על מנת לסייע בקליטת המתפנים על ידי רשויות מקומיות אחרות. נכון לשעה זאת ידוע לנו על כ-15,000 שהתפנו, מתוכם 2,265 שנקלטו על ידי פעילות משרדי הממשלה והרשויות המקומיות השכנות ב-8 מרכזי קליטה.

אנחנו נערכים עם תוכניות מגירה, ומול משרדי הממשלה, לאפשרות של פינוי וקליטת היקף אוכלוסיה גדול בהרבה מאשר ראינו עד עכשיו, בתקווה שלא נזדקק לכך.

כחלק מתפקידנו, אנחנו כבר נערכים לסיום האירוע ולפעול להשבת החיים למסלולם מהר ככל האפשר, אך ברור לנו כי במקרים רבים זה ייקח זמן רב, נדאג שמשרדי הממשלה יפעלו בתיאום מלא על מנת לעמוד ביעדים.

כחלק מהפקת הלקחים מאירועים קודמים, ארגוני המגזר השלישי פועלים בתיאום מלא עמנו, על מנת לאחד כוחות ולתעל אותם על פי הצרכים בשטח אל מנת ליצור פתרונות טובים ככל האפשר לאזרח החי במציאות חדשה ומשתנה." הודיעה רשות החירום הלאומית.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS