רפאל מערכות לחימה מתקדמות, המתמחה בפיתוח מערכות חלל, במערכות הנעה למשגרים וללוויינים, בחומרים מרוכבים, בטכנולוגיות מזעור למיקרו-לווינים ושיגור אווירי, תציג במסגרת הבית הפתוח בבית הנשיא את מנוע ה-AUS-51, מנוע רקטי למשגרי לווינים, מהמתקדמים מסוגו בעולם

כלים

היכולות הייחודיות אותן פיתחה רפאל מתבססות על צרכיה המיוחדים של מדינת ישראל מראשית דרכה בחלל. רפאל פיתחה ומספקת עבור משגר הלוויינים הישראלי את המנוע הרקטי (כ-2 טון) ואת מנועי בקרת המצב של השלב השלישי. כמו כן רפאל הינה הספקית של מערכות ההנעה של לווייני התצפית הישראלים לסוגיהם כאשר כל הרכיבים הם מפיתוח וייצור רפאלי "כחול-לבן".

בשנים האחרונות הרחיבה רפאל את מעגל לקוחותיה, תוך זכייה במספר חוזים חשובים מחו"ל. כיום מספקת רפאל רכיבי הנעה לפרויקטים מרכזיים באירופה ובארה"ב. הצלחות אלו מקדמות את רפאל כאחת החברות המובילות בעולם בתחום זה.

בעשור האחרון פותחה ברפאל ובמכון למחקר גרעיני מערכת הנעה חשמלית על בסיס מנוע HALL (מנוע פלסמה) שיופעל לראשונה בחלל מעל גבי לוויין VENUS שהוא פרי שיתוף פעולה ישראלי – צרפתי ומיועד למשימה מדעית (צילום מולטי-ספקטראלי) וטכנולוגית (הוכחת המנוע החשמלי בחלל).

רפאל היא בית היוצר הישראלי למבנים מרוכבים לחלל ומספקת את המבנים לטלסקופים השונים של לווייני התצפית, מבנים לפאנלים סולריים, את מבני הזרועות לאנטנת ה- SAR של לווייני TECSAR וכן סיפקה עד כה את המבנה ללווייני התקשורת "עמוס".

עם הפנים לעתיד, בכוונת רפאל לשלב במיקרולווינים טכנולוגיות מתקדמות המתבססות על יכולות רפאל: תקשורת נתונים בלייזר, מערכות ממוזערות בטכנולוגיות מיקרואלקטרוניקה המתבססות על תופעות פיסיקליות מתחומים שונים כגון: מכניקה, אלקטרוניקה, אופטיקה, כימיה, ביולוגיה וזרימה. מערכות הנעה חשמליות ייחודיות, מבנים מתקדמים מחומרים מרוכבים ובקרת מסלול אוטונומית תוך מינוף הישגי רפאל בתחום הטילים והמערכות.

חברת רפאל מפתחת ומייצרת אמצעי לחימה מהמתקדמים ביותר עבור צה"ל ומערכת הביטחון, תוך ביסוס חוסנה הכלכלי ע"י פעילות בשוק הבינלאומי. החברה מציעה היום ללקוחותיה מגוון רחב ביותר של פתרונות חדשניים בחזית הטכנולוגיה העולמית, החל ממערכות תת-מימיות, עבור דרך אמצעים ומערכות ימיות, יבשתיות ואוויריות וגמור במערכות בחלל.

חברת רפאל הינה המעסיק התעשייתי הגדול ביותר בצפון הארץ, מונה למעלה מ-6000 עובדים ומעסיקה קבלני משנה וספקי שירותים רבים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS