אתר "רכבת העמק" ההיסטורית באלרואי, הכולל בתוכו גם מרכז מבקרים לזכר חלל צה"ל – ניר כהנא ז"ל ופינת הנצחה לבני אלרואי, נפל קורבן בליל שבת האחרון לפעילות וונדליזם קשה

בבוקר יום שבת, הגיע למקום כהרגלו, נחום לוי – המנהל המתנדב של האתר, על מנת לבדוק שהאתר ערוך ומוכן לקליטת המבקרים הרבים הפוקדים אותו מידי סוף שבוע. אולם שלא כרגיל, הפעם חשכו עיניו: סביב מבנה התחנה הישן נתגלו שברי כסאות שנתלשו מאחד הקרונות, קירות שנמרחו בפחם, שברי בקבוקים מפוזרים בכל רחבי הגן, קרעי עיתונים פזורים ושאריות של נרגילות.

"אני רגיל למצב שבו אני אוסף פסולת שהשאירו מבקרים ברחבי הגן, אבל ליבי נחמץ למראה התמונה הזו שלכמותה לא ציפיתי", אומר לוי ומוסיף: "הודעתי לניידת האבטחה של המועצה שהגיעה מיד למקום, והתקשרתי  גם לתחנת המשטרה בזבולון, אך לצערי הם ביקשו שאגיע לתחנה למסור תלונה ולא שלחו ניידת לחקירת האירוע".

עוזי בנימין - חבר העמותה: "אנחנו מטפחים את האתר בהתנדבות למען המבקרים הרבים המגיעים אליו מרחבי הארץ. כל העבודות במקום, מתבצעות מכספי תרומות, או על ידי חברי העמותה בעצמם. אנו עושים זאת באהבה רבה ולא גובים תשלום על הביקור במקום,  כואב הלב לראות שיש מי שמסוגל לפגוע בברוטליות כזו במקום".

חברי העמותה, שטרחו שעות ארוכות על ניקוי הגן ותיקון הנזקים, הביעו דאגה לגורלו של האתר, באם לא יושם קץ לפעילות הלילית במקום. "אנו שומרים על האתר כמיטב יכולתנו, אך זקוקים גם לסיוע הציבור, המועצה והמשטרה", אמרו.

חבר המועצה המקומית קרית טבעון – דודו גבאי, העלה את הנושא בישיבת מליאת המועצה, בה הובטח כי ניידת האבטחה תגביר את סיוריה במקום ובמיוחד בלילות סופי השבוע.