רופאים

(איזור מודיעין)
דר עודד הרט

נבחרת הרופאים של מרפאות "מאוחדת" במודיעין התרחבה לאחרונה עם הצטרפותם של חמישה רופאים נוספים.

(דרום)
יום עיון לרופאים

מחוז דרום, בהובלת ד"ר סרגיי נגרונוב הרופא מחוזי, והדיאטנית סבינה לוגינקר לקחו חלק ביום עיון מרגש מטעם הסוכנות היהודית לקליטת רופאים עולים חדשים שהתקיים בשיתוף "מאוחדת", במרכז הקליטה בית קנדה באשדוד.

(חדשות הבריאות )
צילומים: פיוטר פליטר

רפואה חוצת גבולות: שר הבריאות הברזילאי מבקר ברמב"ם משלחת דיפלומטית, ובראשה מר ריקרדו בארוס (Mr.Ricardo Barros), שר הבריאות של ברזיל הגיעה הבוקר לביקור בקריה הרפואית רמב"ם.

(חדשות הבריאות )
"רופאים מסתירים מידע מחשש להפללה עצמית" צילום: אילוסטרציה

משרד הבריאות: כ-14,000 תלונות על רופאים הוגשו בעשור האחרון רק 6 הושעו לצמיתות - נציב קבילות הציבור במשרד הבריאות הציג בדיון בנושא רשלנות רפואית, כי מספר ההרשעות בקובלנות משמעת בעשור האחרון עמד על 199, 130 מתוכן בגין רשלנות רפואית. הנציב הודה כי אופן הבירור היום בעייתי וכי רופאים מסתירים מידע מחשש להפללה עצמית, אך טען כי הוצאת הביקורת לגוף חיצוני תגרום נזק וכי תזכיר חוק שיוגש בימים הקרובים יסדיר את פעילות הנציבות.

(חדשות הבריאות )
 צילום: דוברות הדסה

"היום אומרים לא לאלימות!" בבתי החולים של הדסה, בהר הצופים ובעין כרם נערכו הבוקר עצרות הזדהות בעקבות הרצח שארע אמש, בו קיפחה חייה האחות טובה קררו ז״ל. ״אנו מזועזעים מן הארוע שקרה אתמול״, אמר האח אכרם סייד אחמד. בשם כל האחים יהאחיות כאן אני מביע את ההלם והשבר הגדול״.

(חדשות הבריאות )
שיעור האסטמה האלרגית עומד על כ- 10% מכלל האוכלוסייה

כך הכריזה פרופסור ננסי אגמון-לוין בכנס הבינלאומי של רופאי האלרגיה שנפתח הבוקר וקראה לחברי ועדת השרים לחקיקה לאשר את "חוק האפיפן". שכיחותן של מחלות אלרגיות ואימונולוגיות, הולכת ועולה בעשורים האחרונים – גם בישראל. הדיווח על קיומן של מחלות אלרגיות מגיע בארץ עד לכדי 42% מבתי האב ביניהם 15 אלף ילדים אלרגיים.

(חדשות הבריאות )
הרגלי התזונה בחברה הערבית

למעלה מ-200 איממים ממסגדים בדרום הארץ ומרכזה מצטרפים למאמצים של ועדת אסדרת המזון של משרד הבריאות כדי לשנות את הרגלי התזונה בחברה הערבית. תפילת יום שישי הקרובה תוקדש לנושא! איך משפיעים על הציבור הערבי לצרוך פחות סוכר? התשובה היא דרך אנשי הדת.

(חדשות הבריאות )
מימין לשמאל: דקלה אהרון כתבת בריאות רשת ב' ; ד"ר מנואל כץ (מ"מ רופא מחוזי דרום משרד הבריאות); ד"ר אהוד דודסון (מנכ"ל המרכז הרפואי סורוקה); יוהן אטלן (מנכ"ל מועצת הנגב); טלאל אלקרינאוי (ראש העיר רהט); וד"ר ר'אניה עוקבי (מומחית למיילדות ולגינקולוגיה, חברת הועד המנהל - אג'יק - מכון הנגב).

סערה בכנס רהט: "הנגב בפני משבר בתחום הבריאות" לפי הערכות בכנס רהט-אג'יק מכון הנגב נמצא לקראת משבר בריאות בעקבות מחסור ברופאים.

(חדשות הבריאות )
מומחי רפואה בכירים הצטרפו למאוחדת

במסגרת הרחבת השירות: לקוחות מאוחדת באשדוד ייהנו משירותיהם של מומחי רפואה חדשים שהצטרפו לאחרונה ויקבלו את הלקוחות במרפאות מאוחדת.

(חדשות הבריאות )
ד"ר אסף דנון

בתחום בריאות הלב יש בשורות משמחות ומדאיגות, מציינת פרופ' מ"ק חן שפירא, מנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי וקרדיולוגית בכירה בעצמה. מחד, מסתמנת ירידה בהתקפי הלב, תודות לטיפול יזום ואגרסיבי בגורמי הסיכון לתחלואת לב, כגון סוכרת, השמנה, שומנים בדם, עישון ועוד.