רוני גמזו

(חדשות הבריאות )

ח"כ ד"ר רחל אדטו: "אם תל-אביב וירושלים אינן נדרשות לממן את שירותי הבריאות לתושבי העיר, מדוע נדרשת קרית שמונה עם תקציביה המצומצמים לעשות זאת?"

(חדשות הבריאות )

השבוע נפתח כנס הבריאות ה-5 של המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. הכנס, אותו מארח פרופ' ח"כ אריה אלדד בכנסת, עוסק השנה בנושאים שבראש סדר היום של מערכת הבריאות והציבור בישראל, כמו שאלת הוצאות הציבור על שירותי בריאות ציבוריים ופרטיים גבוהים מדי והאם הם ימשיכו לעלות?; בעתידה של הרפואה הציבורית עם פריחתה של הרפואה הפרטית בישראל; וכמובן מחאת המתמחים

(חדשות הבריאות )

מנהלי פגיות: בתי החולים לא מקצים לנו תקני רופאים ואחיות. מנכ"ל משרד הבריאות: אפסיק להם את התקציב

(חדשות הבריאות )

ועדת הבריאות של הכנסת קיימה היום (ב') דיון דחוף בפרשת האלטרוקסין. יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (ליכוד) פתח את הדיון ואמר: "יש לתת פתרון מיידי לחולים הסובלים מתופעות לוואי של התרופה ולאפשר לרופאים המטפלים לתת להם תחליפים, בלי בירוקרטיות מיותרות, כמו אישור רופא מחוזי. עד שהוועדה שהקים משרד הבריאות תסיים את עבודתה יעברו חודשיים לפחות, ומה עד אז?" מנכ"ל משרד הבריאות: "די להיסטריה"

(הדופק הפוליטי)

דיון סוער בשביתת הרופאים התקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת. יו"ר ההסתדרות הרפואית לממונה על השכר באוצר: "אתה מוליך את חברי הכנסת שולל"

(בארץ)

המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות יתנגדו להרחבת תשתית הטלפונים הסלולאריים מדור 4 עד שהשלכות הקרינה מתשתית זו יבחנו לעומק

(חדשות הבריאות )

תינוקות אשר יונקים רושמים לזכותם עד 8 נקודות יותר במנת המשכל שלהם. כך אמרה היום מנהלת המחלקה לאם, לילד ולמתבגר במשרד הבריאות, ד"ר ליזה רובין, בכנס באר שבע לשלום הילד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. ד"ר רובין  הציעה לא לתת זכות בחירה לאם בנושא ההנקה, שכן טובת התינוק נמצאת על הכף

(חדשות הבריאות )

ועדת הבריאות מכנסת דיון דחוף במצוקת האשפוז בבתי החולים. סגן שר הבריאות ומנכ"ל המשרד יסקרו בפני הוועדה את המצב במחלקות ויפרשו תכנית לפתרון הבעיה

(חדשות הבריאות )

יו"ר וועדת העבודה, הרווחה והבריאות פיזר הדיון על חוק התרומות, עד אשר משרד הבריאות יציע דרכי אכיפה לחוק. ח"כ חיים כץ: "זאת ההוכחה שחיפזון חוק ההסדרים הוא מהשטן"

(הדופק הפוליטי)

קריאות "תתפטר!" נצעקו ע"י חולים לעבר מנכ"ל משרד הבריאות, במהלך דיון בהסדרת השימוש בקנביס רפואי בישראל. יו"ר ועדת הבריאות, ח"כ חיים כץ (ליכוד): "ד"ר גמזו לא צריך להתפטר, אך על פניו נראה שהוועדה שהקים פסולה"