הרצאות של רבנים בולטים הופכות לכלי תעמולה ערבי נגד היהודים: מנהיגים דתיים מרכזיים בישראל, כמו הרב עובדיה יוסף, מתייחסים בדרשותיהם לסכסוך עם הפלשתינים ומגנים את המוסלמים. קטעים מדבריהם נערכים על ידי כלי התקשורת הערביים ומופצים ברשת. המטרה: לחזק את התמיכה בטרור ולהוכיח את עוינותם של היהודים

דרשותיהם המסורתיות של הרבנים כבר פרצו את גבולות בית הכנסת; מדי ערב מתמלאים אולמות גדולים כדי לשמוע את דברי הרב, ולכל אחד מהם נפתח אתר אינטרנט בו ניתן לצפות בכל דרשותיו. בדבריהם, מנהיגי הקהילות מתייחסים פעמים רבות למאבק עם הפלשתינים ומשלבים סרטונים ציוריים שמבליטים את הנושא בדרשותיהם.

אך אותם רבנים לא יודעים שבזמן שהם מנסים לעורר את לב הנרדמים, הם מדרבנים דווקא כוחות אחרים. ההרצאות עוברות עריכה קפדנית בידי ארגוני הטרור, שמשתמשים בדברי "חכמי הדת היהודים" ככלי להפצת האסלאם ולהעלאת המורל בקרב לוחמי ההתנגדות והטרור.

מכתבו של זוהיר אלקייסי, מזכ"ל ועדות ההתנגדות שישראל חיסלה בשבוע שעבר, הוא הדוגמה האחרונה לתופעה זו. במסר שפורסם לאחר מותו כתב אלקייסי כי "הדרך היחידה לנצח את האויב היא האסלאם, שיתממש באמצעות הג'יהאד בדרכו של אללה".

כהוכחה להתגברות האסלאם, פעיל הטרור שילב בדבריו ציטוטים של הרב מרדכי אליהו: "אנחנו יכולים להילחם נגד המוסלמים בדרכים צבאיות רבות, אבל לא נוכל להילחם נגד הקוראן". אלקייסי המשיך להביא מדברי הרב הראשי לשעבר, ששאל "איך אפשר יהיה לדבר על שלום כאשר המוסלמים מאמינים בספר שמורה להילחם ביהודים? עליהם לבחור בין השלום לבין הקוראן".

פעיל ועדות ההתנגדות טען כי דברי הרב אליהו מחזקים את המוסלמים, וסיכם: "אויבנו יודעים שכאשר יפרידו בינינו וירחיקו אותנו מהאסלאם הם ינצחו. ערביי העולם והמוסלמים צריכים לנטוש את דרכי המערב, ולדבוק רק בקוראן ובג'יהאד".

הרב אמנון יצחק, "הרב הפוחד" בפי פעילי הטרור, מתבל את הרצאותיו במצגות ותמונות וידאו שמטרתן להוכיח כי פעמי המשיח הולכים ומתקרבים ולכן על עם ישראל לשוב בתשובה.

"איראן מתחמשת, בסוריה המצב על הפנים, התורכים כבר לא איתנו ואנחנו נמצאים במצב שבו טבעת החנק מתהדקת סביבנו", אמר הרב יצחק. "דעו לכם שהשלטונות יתחלפו ויהיו קיצוניים יותר. במצרים הייתה הפגנה של 2 מיליון איש שצעקו 'מוות לישראל', ומיד אחר כך קראו להמונים לעלות לירושלים ולכבוש את הר הבית. מסביבנו יש יותר מחצי מיליון מוסלמים, מה יקרה אם הם יחליטו לעלות עלינו?"

התגובות לדברים היו חריפות ביותר. סרטון ערוך שהופץ ברשת וכולל קטעים מהרצאתו הרב נפתח בכיתוב "גורמים בישראל חוששים מהמהפכות בעולם הערבי". הוא מסתיים בקריאה לאינתיפאדה שלישית ולמימוש האזהרות לעלות לירושלים ולכבוש אותה.

http://www.youtube.com/watch?v=sYdnZWKg-_4&

דרשתו של הרב ניר בן ארצי זכתה לתהודה גדולה מאוד בעולם הערבי. סוכנות הידיעות הסורית מסרה כי בהרצאה שהעביר לאחרונה הוא ניבא שבמידה ובשאר אל-אסד לא יימלט מסוריה במהירות, ייהרג שליט סוריה באותו האופן שבו נהרג מועמר קדאפי. בן-ארצי טען כי בעתיד סוריה, ירדן ולבנון יהרסו את עצמן, והוסיף שחזבאללה והארגונים הפלשתיניים יילחמו אלו באלו בשם יצר הכבוד. דבריו של הרב, שזכו לתפוצה רחבה ברשת, התקבלו בקריאות לאחדות ערבית משותפת נגד "האויב הציוני, בני הקופים והעכברים".

כלי התקשורת הערביים מרבים לצטט גם את הרב עובדיה יוסף. דרשה אחת, בה איחל לאבו-מאזן להיאבד מן העולם, שיחקה כפרי בשל לידי פת"ח. בהודעת גינוי למנהיג תנועת ש"ס כתב הארגון ש"הגזענות, הכיבוש והשנאה של היהודים חצו כל גבול. זו קריאה מפורשת להתנקשות בחייו של יושב הראש".

ראש המחלקה למזרח התיכון באוניברסיטת בר-אילן, פרופ' זאב מגן, התייחס לתופעה ואמר שמקורה עוד בימי מוחמד. "הביוגרפיה העתיקה של מוחמד מהמאה ה-8 מציגה הרבה סיפורים שלכאורה מוכיחה את צביעותם של היהודים. היא מספרת על רבנים חשובים בקהילה היהודית בחצי האי ערב, שמוצגים כנכבדי הקהילה ומנהיגיה - עד שגילו את הקוראן, התורה האמיתית. הרבנים גילו בו נבואות על ביאתו של הנביא מוחמד, ולכן הם התאסלמו בסתר. הקהילה, בתגובה, גינתה את הרבנים ואף ניסתה לסקול אותם".

פרופ' מגן מוסיף ש"הסכסוך האזורי עבר מזמן להיות סכסוך בין-דתי, וטבעי שכלי התקשורת ישתמשו בהתבטאויות של קובעי הלכות ואנשים חשובים. המחשבה שמובילה אותם, ושצריכה אולי גם להיות בראשי הרבנים היא - אם הרב אמר, הוא בטח יודע".

הכתבה המלאה תתפרסם מחר בעיתון מקור ראשון