כלים

מנהל החינוך בעיריית ראשון לציון בשיתוף עם מכללת הורים בעירייה מציעים שירות של דלת פתוחה להורים המתגוררים בעיר. השירות ניתן בימי שני אחת לשבועיים על ידי עובדות סוציאליות המתמחות בתחום הורות ומשפחה. העובדות הסוציאליות יספקו ייעוץ ראשוני להורים ללא תשלום

"הדלת פתוחה בפני כל הורה להתייעצות בסוגיות משפחתיות שונות", מסבירה מנהלת מכללת הורים, ליליאן ללום. "ההורים מקבלים מענה תיווכי על ידי עובדות סוציאליות של מנהל החינוך. מדובר בשירות שמספק מענה ראשוני לבעיות השונות שאיתן מתמודדות משפחות, ומכוון את המשפחות הפונות לגורמים הרלונטיים, כל משפחה על פי צרכיה. אני מקווה שמשפחות רבות ישתמשו בשירות וקוראת לכל מי שמרגיש צורך לפנות ולקבל מענה לשאלות".

כאמור, במסגרת הפרוייקט יספקו העובדות הסוציאליות שמתמחות בתחום ההדרכה ההורית, מענה ראשוני לבעיות שונות שאיתן מתמודדים ההורים. דוגמאות: קשיים בתקשורת בתוך המשפחה, מצבי משבר משפחתיים, קשיים בהתמודדות עם מרדנות בגיל ההתבגרות וכל סוגייה אחרת שאיתם מתמודדים ההורים.

מנהלת היחידה לטיפול מונע באגף שירותי פרט, אורלי וינטרוב מבהירה כי המטרה היא לסייע להורים להתמודד עם תהליך ההורות שמעלה איתו סוגיות קשות ומורכבות: "ברגע שההורים יעמדו בפני קשיי התמודדות, אנחנו נהיה שם בשבילם, כשהמטרה היא לתווך בינם ולבין הגורמים המקצועיים הרולנטיים".

לוינטרוב חשוב להדגיש כי הייעוץ הראשוני אינו משמש כתחליף לטיפול המקצועי, אלא מטרתו להתאים עבור ההורים את צורת הטיפול המיטבית. וינטרוב: "אנחנו בקשרים עם כלל הגורמים שיכולים לתת מענה לקשיים שבפניהם נצבים ההורים. אנחנו מפנים לקבוצות הורים ולאנשי טיפול.

לתאום פגישה מראש יש ליצור קשר עם אגף הורים בעירייייה בטלפון: 03-9547303

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS