כלים

קרנבל המסכות בוונציה יתקיים בין ה-26 בפברואר ועד ה-8 במרץ 2011. נושא הקרנבל השנה  יהיה: "ההפרה במאה ה- 18".  לידו, מוראנו, מסטרה ומוגליאנו הם רק חלק מהערים והאיים השוכנים בחוצות ונציה שבהם מומלץ לשהות ולהוזיל את עלויות השהייה זאת לעומת המחירים המוצעים בוונציה עצמה. ניתן להגיע בקלות ובמהירות, באמצעות רכבת, אוטובוס, עם אוטובוס המים המקומי (ופווארטו) או אפילו בעזרת סירת מנוע קטנה, הכל תלוי מאיזה יעד. מוראנו, המוכר גם כאי הזכוכית הוא האי המפורסם ביותר מהרשימה

קרנבל המסכות בוונציה מציע למבקרים בו חוויה של הופעות בתחום המוסיקה, התיאטרון, הריקוד והאקרובאטיקה אשר יוצגו ברחבי העיר כאשר הבימה המרכזית תהיה בכיכר סן מרקו. קרנבל המסכות בוונציה הוא מסורת רבת שנים של צבע, צליל ושיכרון חושים מלא, שהתיעוד הראשון לקיומו הוא מ-1268. כבר בימי הביניים החשוכים, יצאו הוונציאנים לרחובות לבושים בתחפושות וחבושי מסכות, והפגינו מתירנות רבה. צו מ-1458 אסר על כניסת גברים המחופשים לנשים לתוך מנזרים לשם ביצוע "מעשים בלתי הגונים". למעשה, ב-1608 היה צורך לאסור את חבישת המסכות בימים שאינם ימי הקרנבל.

אז וגם היום הקרנבל הוא המקום, בו יכול האדם לפשוט את זהותו הפרטית, המעמדית והחברתית, וללבוש זהות כאוות נפשו. ההיתר שנתנה המסכה להתנהגויות אלה ניכר במאות רומנים, אופרות ושירים, בהם בא לידי ביטוי הקסם המשחרר, הפרוץ והמרדני של המסכה.

לחוגגים בקרנבל המסכות מומלץ להוזיל את עלויות השהייה באמצעות לינה בעיירות ובאיים שסביב המטרופולין הוונציאני הנמצאות במרחק רבע שעה נסיעה מונציה.

איל שטרק, מנהל השיווק של חברת התיירות אלדין טרוול, המתמחה בשיווק ישיר של  חדרים בבתי מלון מסביר  "בתקופת הקרנבלים קיימים ביקושי שיא ללינה בבתי מלון במיקום מרכזי על כן מחירי הלינה מאמירים וההיצע קטן. לעומת זאת, מסתמנת תופעה של תיירים ישראלים המזמינים באופן עצמאי ולא במסגרת חבילה - בתי מלון באזורי הפריפריה במרחק של 10 דקות נסיעה ממיקום הקרנבל ומוזילים את עלות החופשה במאות אחוזים. אלדין טרוול פורשת יריעה רחבת היקף של אפשרויות לבתי מלון. למשל לקרנבל המסכות בונציה אנו מקבלים הזמנות ללינה בעיירות והאיים הסובבים של ונציה ונמצאים במרחק של 10 דקות נסיעה בתחבורה ציבורית נוחה.כמו במסטרה ובמוגליאנו. כמו כן, השהייה בפריפריה מאפשרת לתיירים הישראלים להתוודע לאזורים הכפריים המספקים מקומות ייחודיים לטיולים ומפגשים לא פורמאליים עם המקומיים באזור".

השוואה לדוגמא:  לינה במלון מרידיאנה בדרגת 4 כוכבים, בעיירה שנקראת ונציה מוגליאנו תהיה במחיר מעולה של 234 ₪ ללילה בחדר זוגי כולל ארוחת בוקר לאורך כל ימי הקרנבל לעומת זאת בכיכר סן מרקו שבאי ונציה במלון  palazzo schiavoni  באותה רמה, האזור ההומה של הקרנבל המחיר הוא 394 ₪ ללילה ובסוף שבוע המחיר נוסק ל-1034 ₪ באותם התנאים

סיור של חצי יום למוראנו, בוראנו וטורצ'לו, סיור בין האיים היפים הסובבים את וונציה- לאחר שייט לכיוון האי סאן ג'ורג'יו מאג'ורה, הגנים הציבוריים, השיפוע של סנט הלנה וחוף הנופש המפורסם לידו, הסירה תגיע לאי מוראנו הידוע בכל העולם בזכות תעשיית ייצור הזכוכית שלו. עצירה וביקור של כ- 40 דקות באחד ממפעלי הזכוכית. עצירה שנייה למשך 30 דקות תהיה באי הציורי בוראנו המפורסם לא רק בזכות עבודות התחרה שלו אלא גם בזכות בתי הדייגים הצבועים בצבעים זוהרים. לאחר מכן, אחרי שייט קצר, תעגנו למשך כ- 30 דקות בטורצ'לו מרכז הציביליזציה הקדום ביותר באזור. רק הקתדראלה והפסיפס המרשים שבה וכנסיית סנטה פוסקה נשארו כעדות לתהילתה הקודמת. לאחר מכן חזרה לכיכר סן מרקו. משך הסיור: כשלוש שעות וחצי. עלות באמצעות אלדין טרוול: החל מ- 114 ₪ לאדם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS