קרנבל המסכות בוונציה יתקיים בין ה-26 בפברואר ועד ה-8 במרץ 2011. נושא הקרנבל השנה יהיה: "ההפרה במאה ה-1800". קרנבל המסכות בוונציה מציע למבקרים בו חוויה של הופעות בתחום המוסיקה, התיאטרון, הריקוד והאקרובאטיקה אשר יוצגו ברחבי העיר כאשר הבימה המרכזית תהיה בכיכר סן מרקו

כלים

קרנבל המסכות בוונציה הוא מסורת רבת שנים של צבע, צליל ושיכרון חושים מלא, שהתיעוד הראשון לקיומו הוא מ-1268. כבר בימי הביניים החשוכים, יצאו הוונציאנים לרחובות לבושים בתחפושות וחבושי מסכות, והפגינו מתירנות רבה. צו מ-1458 אסר על כניסת גברים המחופשים לנשים לתוך מנזרים לשם ביצוע "מעשים בלתי הגונים". למעשה, ב-1608 היה צורך לאסור את חבישת המסכות בימים שאינם ימי הקרנבל.

אז וגם היום הקרנבל הוא המקום, בו יכול האדם לפשוט את זהותו הפרטית, המעמדית והחברתית, וללבוש זהות כאוות נפשו. ההיתר שנתנה המסכה להתנהגויות אלה ניכר במאות רומנים, אופרות ושירים, בהם בא לידי ביטוי הקסם המשחרר, הפרוץ והמרדני של המסכה.

חברת אלדין טרוול, המתמחה בהזמנת חדרים בבתי מלון וסיורים ואטרקציות ברחבי העולם, ממליצה להוזיל את עלויות השהייה לחוגגים בקרנבל המסכות על ידי לינה בעיירות ובאיים שסביב המטרופולין הוונציאני הנמצאות במרחק רבע שעה נסיעה מונציה. לידו, מוראנו, מסטרה ומוגליאנו הם רק חלק מהערים והאיים השוכנים בחוצות ונציה שבהם מומלץ לשהות ולהוזיל את עלויות השהייה זאת לעומת המחירים המוצעים בוונציה עצמה. ניתן להגיע בקלות ובמהירות,באמצעות רכבת, אוטובוס, עם אוטובוס המים המקומי (ופווארטו) או אפילו בעזרת סירת מנוע קטנה, הכל תלוי מאיזה יעד. מוראנו, המוכר גם כאי הזכוכית הוא האי המפורסם ביותר מהרשימה.

איל שטרק, מנהל השיווק של חברת התיירות אלדין טרוול המתמחה בשיווק ישיר של חדרים בבתי מלון מסביר "בתקופת הקרנבלים קיימים ביקושי שיא ללינה בבתי מלון במיקום מרכזי על כן מחירי הלינה מאמירים וההיצע קטן. לעומת זאת, מסתמנת תופעה של תיירים ישראלים המזמינים באופן עצמאי ולא במסגרת חבילה - בתי מלון באזורי הפריפריה במרחק של 10 דקות נסיעה ממיקום הקרנבל ומוזילים את עלות החופשה במאות אחוזים. אלדין טרוול פורשת יריעה רחבת היקף של אפשרויות לבתי מלון. למשל לקרנבל המסכות בונציה אנו מקבלים הזמנות ללינה בעיירות והאיים הסובבים של ונציה ונמצאים במרחק של 10 דקות נסיעה בתחבורה ציבורית נוחה.כמו במסטרה ובמוגליאנו".

השוואה לדוגמא: לינה במלון מרידיאנה בדרגת 4 כוכבים, בעיירה שנקראת ונציה מוגליאנו תהיה במחיר מעולה של 234 ₪ ללילה בחדר זוגי כולל ארוחת בוקר לאורך כל ימי הקרנבל לעומת זאת בכיכר סן מרקו שבאי ונציה במלון palazzo schiavoni באותה רמה, האזור ההומה של הקרנבל המחיר הוא 394 ₪ ללילה ובסוף שבוע המחיר נוסק ל-1034 ₪ באותם התנאים. דוגמא נוספת מלון Hotel Club בדרגת 3 כוכבים בעיירה מסטרה, הקרובה כ-10 דקות נסיעה לונציה המחיר יהיה 150 ₪ לכל ימי הקרנבל ולעומת זאת באי ונציה בכיכר סן מרקו במלון . casa verardo המחיר יהיה פי שניים - 340 ₪ ללילה באמצע שבוע ובסוף שבוע המחיר מאמיר עוד יותר ל- 858 ₪ ללילה בסוף שבוע.

עוד מוסיף שטרק "יש ערך מוסף ללינה בעיירות אלה המאפשרות לתיירים הישראלים להתוודע לאזורים הכפריים המספקים מקומות יחודיים לטיולים ומפגשים לא פורמאליים עם המקומיים באזור. בכל מקרה, ככל שתקדימו להזמין את החופשה כך תוכלו להשיג את המלונות האטרקטיביים ביותר".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS