הפולש שהקים מוסך על אדמות מדינה בשטחים החקלאיים הסמוכים לקרית עקרון, ללא היתר ובניגוד לחוק, נאלץ לפנות את הקרקע, בעקבות התראה וצו הוצאה לפועל של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל

כלים

פולש שהקים מוסך על אדמות מדינה בשטחים החקלאיים בסמוך לקרית עקרון, פינה את הפלישה לאחר פעילות אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל. הפלישה אותרה במהלך פעילויות שמבצעת החטיבה לצורך ניטור עבירות בנייה וקרקע.

הפולש, תושב האזור, בנה על אדמות המדינה סככה, והציב מכולות ששימשו כמוסך, מחסן ומבנה למגורים, וכך תפס שטח של כ- 3,000 מ"ר, ללא היתר ובניגוד לחוק. בעקבות הפלישה, נפתחו נגדו הליכים משפטיים בגין הסגת גבול ובית המשפט הוציא כנגדו צו הוצאה לפועל לפינויו.

השבוע הגיעו מפקחי רשות מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה בליווי שוטרי משטרת רחובות לבצע את הפינוי. הפולש שביקש להימנע מתביעות כספיות ופליליות המוגשות כנגד מסיגי גבול, פינה את מרבית הציוד, הרס את הסככה ופירק את המחסן. מפקחי רמ"י והסיירת הירוקה, השלימו את פינוי הפלישה, ניקו את השטח והשיבו את הקרקע לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי.

"אנו משלבים מספר רב של אמצעים באכיפה היעילה כנגד עברייני המקרקעין: ראשית המפקחים מסיירים ברחבי הארץ בכדי לזהות פלישות לאדמות המדינה. במידה והפולש מסרב להתפנות בעצמו, אנו מגישים תלונה במשטרה על הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. מעבר לכך אנו נוקטים במדיניות תקיפה במסגרתה אנו תובעים עברייני מקרקעין בתביעות כספיות לא רק על עלויות השימוש בקרקע, אלא גם על עלויות הפינוי וההריסה הנדרשות מהמדינה כדי להחזיר את השטח לקדמותו. התוצאות בשטח בהחלט ברורות ופולשים רבים מעדיפים להתפנות בעצמם מאשר להסתבך בתביעות כספיות ופליליות", אמר עמיר גילת, מנהל מרחב מרכז בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS