עשרות קציני מילואים בדרגות בכירות חתמו בימים האחרונים על קריאה משותפת נגד המיקום המתוכנן להקמת תחנת כוח בלב אזור התעשייה של קרית מלאכי ובאר טוביה. קציני המילואים, בהם טייסי קרב, אנשי פיקוד העורף, אנשי כיבוי אש והצלה ועוד, מתריעים כי הקמת תחנת הכוח עלולה להוביל לאסון רב נפגעים בכל מקרה של תקלה או אירוע על רקע טרור או מלחמה

מתוך הקריאה המשותפת:

"אנו סבורים, מתוך ניסיוננו רב השנים במערכת הביטחון, כי אישור תחנה זו, במיקום המוצע הינו חסר אחראיות ומונע משיקולים זרים ולא מתוך הסתכלות רחבה ומקצועית על המשמעויות בהקמת התחנה במיקום זה. הקמת התחנה באזור התעשייה באר טוביה תוביל לפגיעה באינטרס הביטחוני של מדינת ישראל ועומדת בניגוד מוחלט להתייחסות מערכת הביטחון על העורף אשר הופך עם השנים לחזית העיקרית מול אויבנו בחזיתות השונות".

תחנת הכוח בקרית מלאכי

בימים אלו מקודמת בוועדה לתשתיות לאומיות תוכנית להקמת תחנת כוח מוסקת בגז בלב אזור התעשייה של קרית מלאכי - באר טוביה. אזור עתיר חומרים מסוכנים ובו גם ריכוז האמוניה השני בגודלו בישראל. לשם הקמת התחנה יסללו צינורות גז ענקיים במרחק קטן ביותר מבתי תושבי האזור והתחנה תמוקם בצמידות לבתים ולמרכז עסקים תוסס בלב אזור התעשייה.

תושבי קרית מלאכי ומושבי באר טוביה, בגיבוי מלא של עיריית קרית מלאכי ומועצה אזורית באר טוביה, מנהלים מאבק ציבורי רחב היקף כנגד היזמים, חברת טריפל M בבעלות אברהם נקשווילי ומרקוס וובר, ונגד הוועדה לתשתיות לאומיות בדרישה לבחירת מיקום בטוח יותר לתחנה.