בעקבות נאומו של אובמה עמותת 'ירושלים אחת' יוצאת בקמפיין ענק נגד חלוקת ירושלים במסגרתו יחולקו עשרות אלפי דגלי מחאה במטרה להעביר מסר ברור כי העם בישראל מתנגד לחלוקת ירושלים

לאחר נאומו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בו דיבר על הקמת מדינה פלסטינית וחלוקת ירושלים, ובשל כוונת הפלסטינים לפנות בספטמבר הקרוב לאו"ם כדי להכריז על הקמת מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים החליטו בעמותת 'ירושלים אחת' לצאת בקמפיין ענק בכדי להעביר את המסר כי העם בישראל מתנגד לחלוקת ירושלים.

במסגרת הקמפיין הודפסו עשרות אלפי דגלים לרכבים ועליהם הסמל של ירושלים והסיסמה: 'ירושלים אחת' הדגלים יחולקו החל מהיום (29.5) בעשרות צמתים ברחבי הארץ במטרה להעביר מסר ברור כי העם בישראל מתנגד לכל אפשרות של חלוקת העיר ירושלים ותומך תמיכה בלתי מסויגת בחיזוקה של ירושלים כבירת ישראל המאוחדת של מדינת ישראל. כמו כן על הדגלים מופיע שם העמותה בפייסבוק במטרה לצרף כמה שיותר אנשים בישראל המתנגדים לחלוקת ירושלים.

שלמה רבינוביץ רכז הפעילות של 'ירושלים אחת' אומר כי "מדובר בקמפיין שטח עממי במסגרתו יניפו עשרות אלפי ישראלים את דגל 'ירושלים אחת' ויאמרו לא לחלוקת ירושלים".

עמותת 'ירושלים אחת' פועלת למען שימורה של ירושלים כעיר מאוחדת אחת תחת ריבונות ישראלית החל מתקופת המשא ומתן בקמפ-דייויד כאשר זרמו הדיווחים על כך שירושלים נמצאת בסכנת חלוקה, ובינואר 2000 יזמה 'ירושלים אחת' את אירוע הפתיחה, אסיפה ענקית הנחשבת לגדולה ביותר בהיסטוריה של העיר ירושלים.