תנועת הימין 'ישראל שלי' לשגרירות הבריטית: "הפסיקו להתערב בפוליטיקה הפנימית – די למימון ארגוני השמאל". דף הפייסבוק של השגרירות הוצף ביממה האחרונה באלפי הודעות מחאה. בשגרירות הגיבו: המימון לגיטימי

64 אלף חברי תנועת ישראל שלי נקראו ביום שישי האחרון לפנות לשגרירות בריטניה בישראל במחאה על הדיווח לפיו לונדון מעבירה בכל שנה תקציב מסודר של מיליוני שקלים לארגונים ועמותות בישראל וברשות הפלסטינית, התומכים בפלסטינים, ובהם יש דין, שלום עכשיו, שוברים שתיקה, עיר עמים, הוועד נגד עינויים, המועצה לשלום וביטחון, המוקד להגנת הפרט, בצלם ועוד.

ביממה האחרונה הוצף דף הפייסבוק של השגרירות באלפי פניות מחאה מצד חברי ישראל שלי, שהבהירו כי מדובר בהתערבות גסה בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל.

בתגובה לשטף המחאה, פרסמו מנהלי הדף של השגרירות  תגובה רשמית ובה נאמר, בין היתר, כי "לפרויקטים כגון אלה יש תפקיד לגיטימי בתרומתם להעשרת השיח הפנימי בישראל". בנוסף, פרסמו מנהלי הדף "תזכורת" למדיניות התגובות שלהם, אולי כאות אזהרה לאלפי המגיבים לקראת מחיקת תגובותיהם.

איילת שקד, יו"ר ישראל שלי, הגיבה לדברים ואמרה כי "מדובר באמירה מזלזלת, שכן אם בריטניה הייתה מעוניינת לתרום לדיון הפנימי בישראל, היה עליה לממן ארגונים מכל קצוות הקשת הפוליטית, ובהם הפורום המשפטי למען ארץ ישראל, ארגון זכויות האדם ביש"ע, רגבים, אם תרצו ועוד.

התנהלות מתן הסיוע של בריטניה, מעידה על ראיה צרה וחד-כיוונית של המחלוקת הפוליטית בישראל, ועל הממשלה להפסיק מצב זה בדין ודברים מול בריטניה, או באמצעות חוק מתאים".