סטודנטים וסטודנטיות מאוניברסיטת תל אביב יפגינו מחר, יום ג', 20.12.11, כנגד הדרת נשים בישראל. בשעה 12:00 יתכנסו הסטודנטים על הדשא מול בניין רקאנטי ויקיימו פעילות שירה בציבור כמחאה על הדרת נשים מן המרחב הציבורי בישראל. באירוע תשתתף גם הגברת ג'ודי שלום-ניר-מוזס

הפעילות היא יוזמה של קבוצת סטודנטים באוניברסיטה ובראשם גל ברקת, סטודנט למשפטים ומדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב, ובשיתוף עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב. בשבוע שעבר התקיים בקמפוס מיצג נגד הדרת נשים ביוזמת שתי סטודנטיות מן החוג למגדר בו לקחו חלק כ-15 סטודנטים.

אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב: "המאבק נגד הדרת נשים מן המרחב הציבורי הוא מאבק על דמותה של מדינת ישראל. אנחנו מתנגדים בכל תוקף לכל גילוי של אפליה והדרת נשים. ממשלת ישראל כבר החלה לדון ולגבש מדיניות כנגד התופעה ועד שלא יתפרסמו צעדי פעולה קונקרטיים אנחנו הסטודנטים נמשיך למחות ולהזכיר שהתופעה לא תעלם אם לא יבוצעו מהלכים חד משמעיים כנגדה".

גל ברקת, סטודנט, מיוזמי הפעילות: "הסיבה שבגללה החלטנו לארגן את ההפגנה הייתה כתבה שראיתי בערוץ 2 לפני מספר ימים על ילדה בת 16 שלא הורשתה לשיר בתחרות כשרונות צעירים בבית ספרה. פגיעה בילדים חצתה בעיני את גבול הטעם הטוב וזה הביא אותי לעשות מעשה ולקרוא למאות סטודנטים להתאגד יחד בדרישה לעצור את כדור השלג הזה לפני שנהפוך להיות משטר חשוך. אנחנו באים בדרישה כזו דווקא לקראת חג החנוכה, כדי להראות שהאור יכול לנצח את החושך".