הנשיא, רה"מ, שר הביטחון והרמטכ"ל ישירו סולו שירי עצמאות יחד עם אלופי המטה הכללי בהווה ובעבר במופע יום העצמאות המרכזי בבית הנשיא. ביום העצמאות, יום ג' ה- 20/4 בבוקר, תיערך בבית הנשיא בירושליים חגיגת עצמאות מרכזית של מדינת ישראל בהשתתפות כל הצמרת המדינית-בטחונית ובראשם הנשיא, ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל וכל אלופי המטה הכללי בהווה ובעבר

את האירוע ייפתח מטס כבוד חגיגי של מטוסי ומסוקי קרב ומייד בסיומו יסקרו הנשיא והרמטכ"ל את שורות 120 החיילים המצטיינים. עם סיום המסדר (בשעה 9:30) ייחל המופע המרכזי על מדשאת בית הנשיא בהנחיית אבי קושניר.

במסגרת המופע "שרים עצמאות עם הנשיא" יבחרו הנשיא, הרמטכ"ל, רה"מ ושר הביטחון את שירי העצמאות האהובים עליהם, יספרו "לעם ישראל" את הסיפור מאחורי השיר וישירו סולו את השיר שבחרו בגרון ניחר יחד עם תזמורת צה"ל כשברקע מלווים אותם "ריקי גל">ריקי גל , יזהר "כהן וגלעד">כהן וגלעד שגב.

הנשיא בחר לשיר את השיר "אנשים טובים באמצע הדרך", הרמטכ"ל ישיר את השיר "תודה על כל מה שנתת", שר הביטחון ישיר את השיר "מירדף" ורה"מ ישיר את השיר "הי ציוניוני הדרך". אליהם יצטרפו בשירים נוספים אלופי המטה הכללי ולוחמי הפלמ"ח.

השנה נערך בית הנשיא להעביר את חגיגת העצמאות וטקס חיילים מצטיינים לכל ערוצי התקשורת והאינטרנט המרכזיים בארץ, כולל פתיחת לווין שיעביר בשידור חי את האירוע לכל הקהילות היהודיות בעולם ויאפשר לכל יהודי התפוצות לחגוג עצמאות יחד עם אזרחי מדינת ישראל. מהלך זה בוצע בשיתוף מלא "עם משרד">עם משרד ההסברה והתפוצות. (בין הערוצים שישדרו בחי יהיו: ערוץ 2, ערוץ1, ערוץ 10, רשת ב', רשת ג', גלי צה"ל ורשתות האינטרנט וביניהם אתר היו – טיוב של הנשיא).

באירוע ישתתפו משפחות 120 החיילים המצטיינים לצד הצמרת המדינית ביטחונית של מדינת ישראל לדורותיה.יצויין עוד כי הנשיא והרמטכ"ל יישאו במהלך טקס החיילים המצטיינים נאומים מיוחדים לרגל יום העצמאות. את האירוע כתב ומביים רוני אבירם.