במהלך דיון סוער שהתקיים בכנסת בנוגע להצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית (קדימה) לביטול המע"מ על דירות לזוגות צעירים, הצביעה המליאה נגד הצעת החוק. בתום ההצבעה זעמו חברי קדימה ותקפו את מחליף יו"ר הכנסת, ח"כ אופיר אקוניס, בטענה שעשה תרגיל ועיכב את ההצבעה בכדי שחברי הקואליציה שלא נכחו יכנסו להצביע נגד החוק

בתום נאומו של ח"כ שטרית שהסביר מדוע חשוב לפטור זוגות צעירים ממע"מ בבואם לקנות דירה, תקפו חברי קדימה את מחליף יו"ר הכנסת, ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), והאשימו אותו בחוסר ממלכתיות ובביצוע תרגיל בכדי לעכב את ההצבעה ולהכשיל את הצעת החוק.

חה"כ יואל חסון אף קרא ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין להתערב במצב ולהחליף את אופיר אקוניס. "לא ניצחתם אותנו בתרגיל שעשיתם אלא את הזוגות הצעירים, אנשים שלא יכולים לקנות דירה ראשונה", אמר ח"כ יואל חסון.

הצעת החוק של שטרית קובעת כי זוגות צעירים או יחידים שרוכשים את דירתם הראשונה יזכו לפטור מוחלט ממס ערך מוסף. אם הייתה מאושרת, יכלה ההצעה לחסוך לרוכשי דירה ראשונה בישראל מאות אלפי שקלים. בניגוד להצעות דומות שהוצעו בעבר, הצעה זו הורחבה עד ל1.5 מיליון ₪ בכדי לתת מענה לצעירים המעוניינים לרכוש דירה במרכז הארץ.

"אין שום סיבה שהמדינה גובה מס כל כך גבוה שבגינו לבד זקוקים הצעירים למשכנתא", אמר שטרית במליאה. "אנחנו לא צריכים להפוך את הזוגות הצעירים לבסיס מס של הממשלה. כיום הצעירים מחכים לראות שירדו המחירים ולכן לא קונים דירה. הקבלנים כתוצאה מכך לא בונים כי הם מבינים שלא יהיה להם מימון. המדינה לא תתמוטט אם תיתן הנחה של כ-250 אלף ₪ למי שצריך עזרה"

ח"כ שטרית אף פנה לחברי הכנסת של מפלגת ש"ס וביקש את תמיכתם בהצעת החוק: "כולנו מכירים את מצוקת הדיור בקרב האוכלוסייה החרדית. אישור החוק יסייע גם לקהילה החרדית וגם לכלל הזוגות הצעירים במדינה".

בסיום נאומו של שטרית השיב סגן שר האוצר , ח"כ יצחק כהן מש"ס, כי הממשלה אינה תומכת בהצעה ונימק את סירובה בכך ש"מס ערך מוסף הוא מס עקיף שמוטל על כלל האזרחים במשק ללא יוצא מן הכלל. כדי לשמור על אחידות המס חוק מע"מ לא פוטר צרכנים מתשלום מס. אישור הצעת החוק תהווה סטייה ממדיניות המיסוי של הממשלה".

הצעת החוק עלתה להצבעה ונפלה ברוב של 44 מול 32.