תקציב החינוך החרדי יגדל בשנת הלימודים הקרובה ב-182 מיליון שקל. תקציבה של רשת מעין החינוך התורני של ש"ס בלבד יגדל בכ-60 מיליון שהם 20%. זאת לעומת גידול של פחות מ-8% בתקציב משרד החינוך

מדובר בסעיף התקציב הקרוי "החינוך העצמאי והמוכר". הסעיף הזה כולל את החינוך היסודי החרדי לבנים ולבנות וכן את החינוך העל יסודי לבנות. הוא כולל את התקציבים של רשתות החינוך העצמאי של אגודת ישראל, מעין החינוך התורני של ש"ס וכן את תלמודי התורה החרדים (כולל מוסדות הפטור). לפי נתוני משרד החינוך במוסדות החינוך היסודי של החינוך העצמאי לומדים כ-75 אלף תלמידים, כ-25 אלף תלמידים נוספים לומדים ברשת מעין החינוך התורני ובתלמודי התורה לומדים יותר מ-45 אלף תלמידים נוספים.

בשנת 2010 עמד תקציב החינוך העצמאי והמוכר על 1.55 מיליארד והוא מזנק בתקציב 2011 ל-1.734 מיליארד. זהו גידול של 182 מיליון שקלים וקרוב ל-12%. הגידול המשמעותי ביותר נרשם בתקציב רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס מ-298 מיליון ל-357 מיליון. תקציב החינוך העצמאי של אגודת ישראל יגדל אף הוא ב-64 מיליון שקלים מ-824 מיליון ל-888, גידול של 8%.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב אמר בתגובה ש"אין גבול למחיר שהממשלה מוכנה לשלם כדי להבטיח עוד כמה חודשי שלטון". לדברי רגב, "כל ילד שעובר מחינוך ממלכתי או ממלכתי דתי לחינוך חרדי עובר ממסלול של ליב"ה, צבא ועבודה למסלול של השתמטות מליב"ה, השתמטות מצבא והשתמטות מעבודה".

"לכן, "אמר רגב, "תוספת המימון לחינוך החרדי היא השקעה בהרס המשק והצבא וספסרות בעתיד ילדינו. הציבור רוצה בשוויון ובחופש הדת והמצפון, אבל הוא מקבל במקום זה מכירת חיסול של כבודו וזכויותיו והזרמת כספי המיסים שלו להתחרדות החינוך. זוהי הציניות בהתגלמותה".