בתום ישיבה סוערת הערב - הנהגת ההורים של בתי הספר בצפת החליטה פה אחד - במצב הנוכחי - לא תיפתח שנת הלימודים בעיר במועדה ביום רביעי הקרוב. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה סוערת בלשכת ראש העיר צפת אילן שוחט, בה הציג שוחט בפני צוות המאבק וועדי ההורים את תוצאות הדיון שהתקיים הבוקר [א'] בוועדת החינוך של הכנסת

בדיון התגלתה הזדהות ותמיכה של כלל חברי הכנסת החברים בוועדה עם הנהגת העיר, אולם בפועל לא הושג פתרון מעשי ומיידי במשבר עם משרד החינוך.

בהודעה שיצאה בתום הישיבה נאמר "הנהגת ועדי ההורים במוסדות החינוך בצפת החליטה פה אחד על השבתת מערכת החינוך. עיריית צפת, תומכת ומחזקת את ההורים על ההחלטה האמיצה. מדובר במהלך שנועד לדאוג לשלומם של ילדי צפת ושמירה על ביטחונם. הנהגת ההורים קוראת לשר החינוך מר גדעון סער, לגלות רגישות ולפתוח את הלב לבקשות הצודקות של מערכת החינוך בצפת על מנת לאפשר פתיחת שנת הלימודים כסדרה" נאמר בהודעה.

ראש עיריית צפת אילן שוחט הבהיר כי הוא מעוניין לפתוח את שנת הלימודים וכי הוא מקווה שעד יום שלישי בערב יושג פתרון אשר יובא מיידית לידיעת ועדי ההורים בעיר, וכי רק הם יחליטו על המשך נקיטת הצעדים.

לטענת ראשי המאבק העירוני, צפת איננה יכולה להרשות לעצמה גזרות כה קשות מטעם משרד החינוך, הן בביטול השתתפות המדינה בשכר לימוד לילדים בגילאי 3, והן בצמצום דרסטי בסבסוד ההסעות מ1,700 תלמידים ל600 בלבד. "אנחנו מנהלים מאבק צודק מתוך כוח ועוצמה ולא מתוך בכיינות, הגיע הזמן שצפת תקבל את המגיע לה בזכות ולא בחסד" אמר שוחט.

נציגי ועדי ההורים שנטלו חלק בדיון השמיעו דברים קשים ביותר נגד מדיניות הממשלה, חבר ועד ההורים דניאל בוסקילה, אמר כי אין להסתפק בשביתה ויש לקיים הפגנות ועצרות כולל חסימת כבישים כדי להעלות לתודעה את העוול שנעשה לעיר. בסיכום הדיון הוחלט על שביתה ללא הגבלת זמן "אנחנו מוכנים לשביתה, ואפילו לחודש ימים, ולו כדי להציל את החינוך ואת עתיד העיר" אמר אילן יפרח חבר ועד ההורים.