חברת דרום גז טבעי בע"מ, חתמה על הסכם לתכנון, הקמה וחיבור אזור החלוקה הדרומי למערכת ההולכה הארצית של הגז הטבעי, עם חברת נתיבי הגז הטבעי לישראל (נתג"ז). במסגרת ההסכם, נתג"ז תקים עבור חברת החלוקה הדרומית מתקני PRMS בקרית גת, אשקלון ואשדוד, בהספק של כ- 40,000 קוב לשעה לכל חיבור.

כלים

שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו אשר ברך על החתימה מסר כי: "מערכת ההולכה מתפתחת בקצב מהיר. היא נושאת עימה את בשורת השימוש בגז הטבעי לכל מקום בארץ. אנו פועלים להטמיע את השימוש בגז הטבעי באזורי תעשיה נרחבים תוך שימת דגש על הפריפריה. מדובר במהלך שישנה את פניה של התעשייה בישראל, יוזיל עלויות ויצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר. בכך, נשפר משמעותית את איכות החיים של תושבי ישראל". עוד אמר השר, כי "חרף המחסור בגז הצפוי בטווח הזמן הקרוב, הקמת תשתית ההולכה והחלוקה חייבת להימשך במלוא הקצב, בכדי שנוכל לספק את הגז עם הגעתו".

מנכ"ל נתג"ז, מר שמואל תורג'מן מסר כי: "ההסכם מהווה שלב נוסף שיאפשר הזרמת גז טבעי למפעלי תעשייה נוספים ברחבי ישראל. חיבור אזור החלוקה צפוי לחזק את הדרום ויאפשר לתעשייה באזור להמשיך ולהתפתח, תוך כדי הקטנה משמעותית של עלויות הייצור של מפעלים אלה. אנו ממשיכים לפעול להרחבת מערכת ההולכה ולחיבור חברות חלוקה ומפעלי תעשייה נוספים בכל רחבי הארץ".

מנכ"ל דרום גז טבעי בע"מ מר משה שפיצר מסר כי: "ההסכם שנחתם היום בינינו לבין נתג"ז יאפשר חיבורם של מפעלי תעשיה רבים בכל דרום הארץ לרשת הגז הטבעי. בצד שיפור ניכר באיכות החיים ובאיכות הסביבה, החיבור יאפשר למפעלים להוזיל את עלויות האנרגיה ויוביל לשגשוגם והרחבתם. אנחנו גאים להיות חלק מהתהליך הזה".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS