פרשת גנבי המחצבים מכפר טורעאן מסתעפת: מינהל מקרקעי ישראל, שהיה שותף לחקירה נגד גנבי המחצבים שפגעו באדמות מדינה, יחרים בשבוע הבא כ- 300 טון (אלף קוב) מחצבים שנחשפו באתר ממנו פעלה כנופיית גנבי המשאבים, בצומת גולני. המינהל מתכוון להגיש תביעות נזיקין כספיות נגד גנבי המחצבים, שייאלצו לפצות את המדינה על הנזקים שגרמו לקרקע במהלך כריית המחצבים

מסתעפת פרשת גנבי המחצבים שנחשפה היום, בעקבות פעילות משותפת של משטרת ישראל, מינהל מקרקעי ישראל, רשות המסים, הסיירת הירוקה וקק"ל – מפקחי מינהל מקרקעי ישראל חשפו היום 300 טון של מחצבים שנכרו באופן בלתי חוקי על ידי הכנופייה, באתר בצומת גולני.

מפקחי המינהל סיירו היום באתר ממנו פעלה כנופיית גנבי המחצבים האלימים, שהיכו מפקחי קק"ל, בסמוך לצומת גולני. המפקחים איתרו במקום למעלה מ- 300 טון של מחצבים, בעיקר סלעים לנוי ואדמת גינון, שיוחרמו בעקבות מעצר חברי הכנופייה, 12 איש, תושבי טורעאן.

כעת נערכים במינהל מקרקעי ישראל למבצע מורכב, שיתקיים בשבוע הבא, בו יפנו 20 משאיות את כל המחצבים שנתפסו באתר, לצורך החרמתם ע"י המינהל. היום כבר החרימה המשטרה את רכושם של גנבי המחצבים, שכלל: 6 משאיות, טנדרים, ג'יפ, מחפרונים וטרקטורים.

במינהל מקרקעי ישראל בודקים את האפשרות להעביר את המחצבים שהוחרמו לשימוש קק"ל, שהיתה הנפגעת העיקרית מפעילתם של גנבי המחצבים, לאחר שפגעו בשטחיה והיכו פקחי קק"ל. אפשרות נוספת היא שהמחצבים המוחרמים יוצאו למכירה במכרז, והכספים שיתקבלו יועברו לקופת המדינה.

במינהל מקרקעי ישראל נבדקים בימים אלו הנזקים שגרמו גנבי המחצבים לקרקעות המדינה, במטרה להגיש תביעות נזיקין כספיות נגד גנבי המחצבים, שייאלצו לפצות את המדינה על הנזקים שגרמו לקרקע במהלך כריית המחצבים.