נשיא המדינה שמעון פרס קיים הבוקר פגישת עבודה מדינית עם שרת החוץ של דנמרק, גב' לין אספרסן. בפתח הפגישה הדגיש נשיא המדינה כי הוא מברך על ההחלטה לפתוח בקרוב מאוד בשיחות הקרבה בין ישראל לפלשתינאים וכי שיחות הקרבה וניהול מו"מ מדיני בין הצדדים הוא בראש ובראשונה אינטרס וצורך ישראלי מובהק

"בישראל קיימת נכונות לפתור את המכשולים העומדים בבסיס המו"מ המדיני, הפערחים בין הצדדים הם קטנים ואנו מעוניינים בהקמתה של מדינה פלשתינאית יציבה ועצמאית לצידה של ישראל. ישראל אמצה את עקרון שתי המדינות לשני העמים ומתוך כך אנו מושיטים יד לשלום כנה עם שכיננו. "

הנשיא ברך את השרה על יחסה החם והאוהד של דנמרק למדינת ישראל ועל הקול הברור והחד משמעי שהשמיעה דנמרק במסגרת האיחוד האירופי ומסגרות האו"ם בכל הקשור להטלת סנקציות כלכליות על איראן והמלחמה בטרור העולמי.

בהקשר זה הדגיש הנשיא כי ישראל עוקבת בעניים פקוחות אחר הברחות הטילים והנשק ממרכזי צפון קוראיה, איראן, סוריה ולבנון והדגיש כי לצערו צפון קוראיה הפכה לחנות דיוטי פרי למוצרי גרעין ולטילים ארוכי טווח ונשק מסוכן זה זולג הישר אל איראן המחזקת, מממנת ותומכת בקיני טרור עולמיים רצחניים ובראשם החיזבאללה בלבנון ומרכזים שונים בסוריה.

הנשיא התייחס להברחות טילי הסקאד מסוריה לחיזבאללה ואמר : "ישראל יודעת בוודאות כי הועברו טילי סקאד מדוייקים וארוכי טווח על ידי סוריה לחיזבאללה – סוריה חייבת להפסיק לנהוג ולדבר בלשון כפולה, אי אפשר להסתיר יותר את תמיכתה בטרור!".

שרת החוץ הדנית שבה והדגישה כי דנמרק רואה בישראל ידידת אמת " ציפיתי מאוד לבוא לישראל, לדנמרק ולישראל, יחסים בילטרלים חזקים וידידותיים זה שנים רבות ואנו מבינים היטב את בעיותה של ישראל, בראשם בעיות הביטחון". השרה ציינה כי אין מנוס מפתרון של שתי מדינות לשני עמים וכי דנמרק תומכת ומצפה שיעלו דברים חיוביים מתחילתן של השיחות.

בנושא איראן אמרה השרה כי דרוש קול אחיד וברור נגד התחמשותה של איראן בנשק גרעיני, במסגרת פעולות האיחוד האירופי וכי דנמרק תומכת ומחזקת את ניסיונותיה של מועצת הביטחון של האום בהפעלת סנקציות כלכליות חריפות נגד טהרן. לכולנו אינטרס לבודד את איראן, אמרה השרה והוסיפה כי פעולה זו היא לטובת העולם כולו ולא רק לטובתה של ישראל.

הנשיא פרס שב והבהיר כי לצד סנקציות כלכליות חריפות על העולם להשמיע קול מוסרי ברור שיבודד לחלוטין את ההנהגה האיראנית המושחתת, תומכת הטרור וההרג "אפילו העם האיראני חש בושה גדולה נוכח מנהיגיו", אמר הנשיא והוסיף כי זו בושה שהעולם שותק ואין הליכים משפטים של הסגרת שר הביטחון האיראני העומד מאחורי הפיגועים הרצחניים בבואונוס איירס.