edinfesפסטיבל אדינבורו שבסקוטלנד הנחגג בימים אלה נחשב לפסטיבל האומנויות הגדול בעולם. הפסטיבל מתקיים מדי קיץ בחודש אוגוסט והשנה הוא נערך השנה בין ה- 13 לאוגוסט ועד ה-5 לספטמבר. גם השנה בתקופת הפסטיבל מוצפת אדינבורו בתיירים מכל רחבי העולם ופוקדים אותו כחצי מיליון איש מרחבי העולם. הפסטיבל הפך לכור היתוך בינלאומי של אומנות

כלים

המסורת רבת השנים של הפסטיבל מתחילה כבר בשנת 1947 ובמהלך השנים צברה לה מוניטין. הפסטיבל מורכב ממספר פסטיבלים מתחומים שונים: תיאטרון, מחול, קולנוע, ג'אז ובלוז, טלוויזיה וספרות ובנוסף, פסטיבל הפרינג' שהחל את דרכו כפסטיבל "שולי" לפסטיבל הבינלאומי, אבל עכשיו הוא הגדול בפסטיבלים ולמעשה פסטיבל האמנות הגדול ביותר בעולם. הוא כולל תיאטרון, קומדיה, מוזיקה, מחזמר, מחול והצגות ילדים. כמו כן, הפסטיבל מארח שורה של תערוכות אמנות, תקשורת ומציע סדנאות מקצועיות לקהל הרחב.

איל שטרק, מנהל השיווק של חברת התיירות "אלדין טרוול">אלדין טרוול מוסיף כי: "שיא הפסטיבל הוא מפגן הזיקוקין הענק שנערך מדי שנה לקראת תום הפסטיבל. השנה יערך המפגן ב-5 בספטמבר. יותר מ-100,000 זיקוקין יירו לשמיים מעל פארק פרינסס סטריט באדינבורו החל מתשע בערב. המדובר ב- 45 דקות קסומות של מפגן זיקוקין מרשים המלווה בקונצרט של התזמורת הקאמרית הסקוטית בניצוחו של קלארק ראנדל. שיסחוף את הקהל באמצעות המוזיקה של הסרטים המפורסמים שקידמו את הקריירות של כמה מהכוכבים הגדולים בעולם - רונלד רייגן, מרלון ברנדו, שון קונרי, יול ברנר וטוני קרטיס". בנוסף ילווה האירוע גם במופע חמת חלילים מסורתי ותחרויות ספורט.את המופע מומלץ לראות באזור הפארק עצמו, אבל לבטח ניתן לצפות בו ממקומות שונים ברחבי העיר.

הפסטיבל החל כפסטיבל לתיאטרון ועם ההצלחה החל להציע מגוון אומנויות. אין ספק אבל שההצלחה הרבה ביותר נזקפת לפסטיבל לאומנויות הבמה, שמושך אליו קבוצות תיאטרון הנחשבות מובילות בעולם. גם תחום המחול אינו מאכזב, בשנים עברו התקיימו בפסטיבל מופעים של ג`ון קייג` ומרסה קנינגהם, ועוד מפורסמים. תזמורות ומנצחים מהשורה הראשונה, זמרי אופרה מהמובילים, ועוד שלל אמנים ויוצרים מוצאים כאן במה מכובדת ליצירותיהם ולביצוע יצירות מפורסמות וקלאסיות. העיר כולה לובשת חג, ואפילו ילדים ייהנו ממגוון פעילויות מיוחדות.

חברת התיירות "אלדין טרוול">אלדין טרוול מציעה לכם ללון בין ה-2-6 בספטמבר ב- Apex Europeanמלון 3 כוכבים, אחד המלונות הפופולאריים בעיר. הנמצא במרחק הליכה קצר מטירת אדינבורו, רחוב 'פרינסס' בו נערך מפגן הזיקוקין וכל אתרי התיירות הגדולים, ובקרבת תחנת הרכבת היימרקט. המחיר החל מ- 838 ₪ ללילה לחדר זוגי כולל ארוחת בוקר סקוטית.

סיור בן יום לפארק הלאומי לוך למונד וטירת סטירלינג - יום בארץ הגיבורים הסקוטיים עם טבע יפהפה, וטירת סטירלינג שנבנתה בימי הביניים. נתחיל את הסיור בארמון לינליתגו - מבנה מדהים, מהבתים הראשונים של משפחת המלוכה הסקוטית. משם תהא זו נסיעה קצרה לטירת סטירלינג (כניסה לא כלולה בעלות הסיור). הטירה ידועה בתור ה"מפתח לסקוטלנד". מסטירלינג ניכנס להיילנדס, לאיזור טרוסאך. חלק מהפארק הלאומי הראשון בסקוטלנד, שמשמעותו "גבעות מחודדות". נטפס בגבעות של פארק היער קווין אליזבת, ונעבור את האגמים ונצ'ר, אכראי ודרונקי. נעצור לארוחת צהריים (לא כלול) באברפויל. ואז - למעלה ללוך לומונד. האגם הגדול בסקוטלנד, ע"ש הר בן לומונד, שבחוף המזרחי .משך הסיור: כתשע שעות וחצי. עלות: החל מ- 220 ₪ לאדם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS