פנסיה

(ביטוח)
רועי מימרן- יו"ר פורום החוסכים לפנסיה (צילום:אריאל שפיצר)

חברות הביטוח וקרנות הפנסיה בישראל צריכות לשקול להקטין את החשיפה של החסכונות הפנסיוניים של אזרחי ישראל במניות הפיקדונות ובאיגרות החוב של קרנות הפנסיה לבנקים".

(ספרות)
 ד"ר יריב שולם, מחבר הספר החדש "מסע פיננסי, המפה להצלחה פיננסית של המשפחה הישראלית",

כיצד התנהלות פיננסית יכולה להביא אותנו לחיי עוני או לחיי רווחה, מאת: ד"ר יריב שולם. - "מה שאתה לא יודע, לא יכול להכאיב לך". גם אם זה נכון, הרי שבתחום הפיננסי, "מה שאתם לא יודעים, יכול גרום לכך שתעבדו מאוד קשה כל חייכם ועדיין תסבלו חרפת רעב כשתגיעו לגיל פנסיה"

(דיני משפחה)
עו"ד מיקי שיפמן גירושין, צוואות, עיזבונות, ומגשר.

נהג 'אגד' התחתן לפני מותו עם אשתו הראשונה כדי שתיהנה מהפנסיה – אך תכנונם נתקל בקשיים. סיפור אהבה יוצא דופן בין בעל ואישה שהיו נשואים זה לזו בעבר – הגיע לפתחו של בית המשפט לעינייני משפחה.

(מאמרים - כלכלה)
אמתי קורן "כל זכות משמש ברומטר להתעניינות של הציבור בזכויות"

‏הישראלים מגלים את הפנסיה: עליה של למעלה מ- 500% בקריאת ערכים בתחום הפנסיה באתר "כל זכות" נתוני הגלישה באתר "כל זכות" לשנת 2016 מצביעים על עליה דרמטית בקריאת הערכים הנוגעים בפנסיה וחיסכון לטווח ארוך, עלייה חריגה נרשמה גם בערכים בתחום של דיור ושיכון, הוצאה לפועל ופיטורין. עוד בין הערכים הפופולאריים: שכר מינימום, ימי חופשה וחופשת לידה.

(ביטוח)
יו"ר ועד עובדי NCR, ליאור טהור

הנהלת חברת ההיי טק הערימה קשיים בפני עובדים שביקשו להחליף את סוכן הביטוח שלהם, למרות החקיקה בנושא. אך ועד העובדים פעל ועירב את המפקחת על הביטוח והצליח לחסוך לעובדים כחצי מדמי הניהול של קרן הפנסיה שלהם – עשרות ואף מאות אלפי שקלים לעובד

(הדופק הפוליטי)
ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד')

ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד') בתגובה להסכם הקואליציוני עם ליברמן:"אביגדור ליברמן קבר את רפורמת הפנסיות לעולים. במקום שהעולים יזכו סוף סוף לכסף אליו הם זקוקים כל כך, שוב המרוויח העיקרי הוא נתניהו".

(הדופק הפוליטי)
ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד')

ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד') תקף את הצהרת ראש הממשלה שהציע לליברמן להיכנס לממשלה בתמורה לפיתרון בעיית הפנסיה לעולים מרוסיה: "העולים הם לא קלף מיקוח שאפשר להשתמש בו בכדי "לקנות" מפלגה. בעיית הפנסיה לעולים מרוסיה היא בעיה שזקוקה לפיתרון מיידי בלי קשר לשיקולים פוליטיים"

(ביטוח)

שרגא ברוש בועדת הכספים:"תנו לנו המעסיקים, לדאוג לפנסיה לעובדים שלנו"

(ביטוח)

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת שר האוצר ורשות המסים: ההקלה במס לתושבי אילת תורחב ותחול גם על הכנסה מפנסיה

(כלכלה צודקת)
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור, דוברות ההסתדרות

התייחסות יו"ר ההסתדרות להחלטת האוצר לקבל את המלצותיו ולמנוע פגיעה בכספי קרנות הפנסיה החדשות - יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מברך על הפעילות המשותפת להגנת כספי הפנסיונרים. שוב הוכח שפעילות משותפת יכולה להביא לתוצאות למען צמצום פערים והגנה על אוכלוסיות חלשות, ושדאגה לגמלאים עומדת בראש סדר העדיפויות"