כלים

על המפעלים ברמת חובב להמשיך את עבודתם הסדירה גם בימי חירום - כך עולה מביקורו של אלוף פיקוד העורף ברמת חובב

DSC_0124אלוף פיקוד העורף , יאיר גולן ביקר הבוקר (יום ג') באזור התעשייה רמת חובב. במהלך ביקורו נפגש אלוף הפיקוד עם ראש מועצת רמת חובב, אנדריי אוזן , מזכיר המועצה אמנון בן דהן ומנהלי היחידות במועצה. אלוף הפיקוד הגיע יחד מפקד מחוז דרום, אל"מ איתן יצחק עם הגורמים המקצועיים האחראיים על מחוז דרום והטיפול בחומרים מסוכנים בפיקוד.

במהלך ביקורו במועצה הוצגה בפני האלוף סקירה על אזור התעשייה רמת חובב, המפעלים בתחום המועצה והיערכות המועצה לחירום. ראש המועצה הציג בפני אלוף הפיקוד את האתגרים הייחודים אשר עומדים בפני המועצה בכל האמור להיערכות לחירום – הן מבחינת אירועי חומרים מסוכנים והן מבחינת אירועים ביטחוניים.

ראש המועצה ואלוף הפיקוד דנו גם בתוכנית המקיפה להיערכות המועצה שמגובשת בימים אלו על ידי רשות החירום הלאומית בשיתוף עם המועצה, פיקוד העורף, משטרת ישראל, שירותי הכבאות וגורמים נוספים. במסגרת תוכנית זו צפויה לקום נקודת הצלה קדמית ברמת חובב כבר בזמן הקרוב.

אלוף פיקוד העורף הודה כי המאמצים שנעשו עד כה בתחום היערכות מפעלי המועצה לחירום מרשימים, יחד עם זאת הוא הנחה את הגורמים המקצועיים לקדם את השלמת כל התוכניות להיערכות המועצה ותרחישי הייחוס השונים. אלוף הפיקוד הוסיף ואמר כי המידע על היערכות המפעלים והמועצה יכול בהחלט להרגיע את החששות. באשר להמשך העבודה של המפעלים בזמן חירום, הובהר כי על המפעלים להמשיך ככל האפשר בעבודתם הסדירה גם בזמן חירום. ההתנהלות הסדירה של המפעלים תסייע למאמץ הלאומי של שיקום המשק הישראלי לאחר מלחמה.

לאחר הסקירה שהתקיימה במועצה, סיירו אלוף פיקוד העורף, יאיר גולן וראש מועצת רמת חובב, אנדריי אוזן בחדר הבקרה הממוגן שהקמתו הושלמה לאחרונה ובמפעל תרכובות ברום בזמן תרגיל שדימה טיפול באירוע של דליפת חומרים מסוכנים.

ראש המועצה חשף במהלך הביקור כי בכוונת המועצה להקים חדר פיקוד קדמי שירכז את כל המערכות והגורמים הקשורים לניהול אירועים ביטחוניים ובטיחותיים. הקמתו של חדר הפיקוד תשתלב עם התוכנית להקמת מתחם המבואה העירונית שמושלמת בימים אלו.

אנדריי אוזן : "מיד עם כניסתי לתפקיד העמדתי בראש סדר העדיפויות את נושא היערכות המועצה לחירום. אני שמח לראות כי חלה התקדמות משמעותית בנושא זה אולם עדיין יש לפנינו עבודה רבה. אני מברך על שיתוף הפעולה והמענה המקצועי שאנו מקבלים מפיקוד העורף ורשות החירום הלאומית. שיתוף הפעולה הזה חשוב גם במסגרת ההיערכות האזורית להגעת ריכוז אוכלוסייה חדש ומשמעותי עם הקמת קרית ההדרכה בצומת הנגב במרחק קצר מרמת חובב".