עיריית ירושלים אישרה הערב חוק שיחייב עסקים, מסעדות ומוסדות תרבות לקבל רשות ממועצת העיר להפעילם בלילה. הסוחרים חוששים שהחוק יפגע בעסקים. מנכ"ל חדו"ש, הרב רגב: "החוק מסוכן ומעניק לקואליציה חרדית עתידית את האפשרות לחסל את חיי הלילה של ירושלים"

כלים

בלחץ הסיעות החרדיות אישרה עיריית ירושלים הערב חוק המעניק למועצת העיר את הסמכות לסגור עסקים בלילה. המועצה תוכל לקבוע אזורים שבהם מותרת או אסורה פעילות לילית. כל חריגה מאזורים אלה תחייב קבלת היתר מיוחד. בכך יאפשר החוק בעתיד למועצה בעלת רוב חרדי לסגור כליל את אזורי הבידור והבילוי באזורים החילוניים ולפגוע בחיי הלילה בעיר. תרחיש זה אינו דמיוני, שכן במועצת העירייה בתקופת ראש העיר אורי לופוליאנסקי כבר היו לסיעות החרדיות 14 מתוך 31 חברי מועצה.

על פי החוק, שיזמה יהדות התורה, עסקים לא יפעלו אחרי השעה 23:00 ובתי אוכל ומתחמי תרבות לא יפעלו אחרי חצות. זאת, להוציא מתחמים מיוחדים שבהם תותר פעילות בכל הלילה או בחלקו. בכל האזורים החרדיים תיאסר פעילות לאחר חצות. מפת האזורים שאישרה מועצת העירייה תקשה על התפתחות ושינוי של חיי הלילה. בעתיד היא עלולה להקנות לרוב חרדי שליטה מוחלטת בחיי הלילה בירושלים ואף סגירה של חלקים נרחבים בעיר.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב אמר בתגובה כי "מדובר בחוק מסוכן ומיותר, שמוטב היה שלא בא לעולם במתכונתו הנוכחית. החוק יעניק לקואליציה חרדית עתידית את האפשרות לחסל את חיי הלילה של ירושלים ולהפוך לאות קין שיכתים את כהונת ברקת כולה. כבר עכשיו הוא פוגע בסוחרים ובצעירים החרדים והופך את העירייה לקבלן משנה של משמרות הצניעות". לדברי רגב, "פתיחת עסקי מזון ובידור בשעות הלילה, כל עוד אינם מטרד משמעותי לסביבת המגורים, חיונית לפיתוח העיר ואינה יכולה להיות קרבן לסחר פוליטי. אין זה מקרה שהסוחרים והצעירים החרדים מעוניינים בפתיחת העסקים, והעסקנים החרדים הם הרוצים בסגירתם בשעה מוקדמת. כוונותיו של ברקת אולי טובות, אך תוצאתן עלולה להיות הרת אסון לעתידה של ירושלים ולחבל בניסיונות העירייה לעצור את ההגירה השלילית של הציבור הלא-חרדי".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS