הימים בהם היה לכל אחד מבני הבית מספר פריטי לבוש בודדים שהתכלית שלהם הייתה הישרדותית והצנעת הגוף, כבר נראים רחוקים מאד. כיום רכישת בגדים הפכה לתחביב של ממש ולדרך חיים. התוצאה? אם פעם היה מספיק ארון אחד בלבד לבני הבית לאחסנת כל פריטי הלבוש, הרי שכיום נדרשים פתרונות אחסון מתקדמים, נוחים ומרווחים יותר. החלטתם להתחדש בארון חדש ולהפוך את מלאכת שליפת הבגדים שלכם לקלה, נוחה ומסודרת יותר? המעבר אל ארונות הזזה הפך להיות בחירתם של לא מעטים במעמד שדרוג ארון הבגדים שלהם, ולא במקרה כלל.

קרא עוד...

צביעת משרד בצבעים מתאימים

המשרד הוא החלל שרבים מאתנו מבלים חלק נכבד מחייהם אם לא את רוב הזמן. יחד עם זאת, לא תמיד מושקעת המחשבה הנדרשת עבור עיצוב המשרד ובחירת הצבעים המתאימים.

בהיעדר מעצב פנים, הנטייה של רבים מאתנו היא פשוט לצבוע את המשרד בצבעים המוכרים לנו מהסביבה הביתית – טעות שחוזרת על עצמה הרבה יותר מפעם אחת. בעוד צבעים שמתאימים לאווירה הביתית ומשמשים בדרך כלל להשראת אווירה נינוחה עד מרדימה, במשרד צריך לחשוב על צבעים מסוג אחר – כאלה שמצד אחד יצרו ניחוחות אך מצד שני גם יעודדו יצירתיות ולצבעים גבירותי ורבותי, השפעה הרבה יותר גבוהה מכפי שרבים נוטים לחשוב.

קרא עוד...

כיור מונח

האביב כבר כאן, חמים ונעים יותר וכבר אפשר להתפנק באמבטיות ארוכות ומרגיעות בלי לדאוג לבזבוז יתר של חשמל על אמצעי החימום השונים. מדובר בזמן מצוין לשיפוץ חדר האמבטיה וליצירת חלל מפנק ומעוצב, שכיף להתחיל בו את היום ואפילו יותר כיף לסיים בו את היום עם מקלחת מפנקת ומרעננת. שיפוץ חדר האמבטיה בעונת האביב, יבטיח לנו חדר אמבטיה מפנק בעונת הקיץ – העונה בה החום והזיעה גורמים לרובינו להיכנס להתקלח מספר פעמים ביום וכמובן, להעריך יותר חדר אמבטיה המעוצב בסטנדרטים גבוהים. אז בכדי להנות מהתוצאה, להלן מספר טיפים יישומיים לחדר האמבטיה:

קרא עוד...

חיפוי קיר

אחת הדרכים הנפוצות ביותר כיום בעולם עיצוב הפנים ליצירת אווירה מסוימת בחללים שונים בבית היא באמצעות חיפויי קירות דקורטיביים. תחום זה זוכה לתאוצה משמעותית בשנים האחרונות, במיוחד לאור פיתוחים טכנולוגיים של חומרים חדשים ועמידים ביותר אשר מאפשרים ליצור שכבת חיפוי לקירות החיצוניים והפנימיים בבית, בעלת תכונות רצויות שונות.

קרא עוד...

פרקטים לבית

באמצעות שימוש נכון ומושכל באלמנטים שונים מעולם עיצוב הבית ניתן לייצר בבית, או באזורים מסוימים בו, אווירה מסוימת אשר שונה לחלוטין מזו הקיימת כרגע. ספציפית, אנשים רבים היו שמחים לייצר אווירה חמימה, נעימה וביתית יותר בחדרים מסוימים בבית.

קרא עוד...

עיצוב גינה

סביר להניח שיצא לכם להגיע לבית פרטי או דירה של חברים שטיפחו את ביתם ורכשו ריהוט נעים לעין אך הזניחו את החצר או המרפסת, עצרו רגע ונסו להיזכר איך חשתם כשראיתם את חוסר ההרמוניה הזו, בטח חשבתם שחבל שהם לא משקיעים גם בחצר ובמרפסת משום שההשקעה הייתה משפרת את כל המראה של הבית, אם אלו הדברים שחלפו בראשכם הרי שאתם צודקים לגמרי.

כאשר מעצבים את הבית ובין היתר בוחרים בריהוט חשוב ליצור התאמה בינו ובין ריהוט הגן כך שתהיה התאמה בשפת העיצוב ותתקבל תחושת המשכיות. ברוב המקרים החצר והמרפסת הם המראות הראשונים שרואים כשמגיעים לבית כך שחשיבות ההתאמה וההשקעה גבוהה עוד יותר.

אז איך יוצרים את ההתאמה הזו ומאפשרים לחצר ולמרפסת "לשוחח" עם הבית? לפניכם כמה טיפים שיסייעו לכם לעמוד במשימה.

קרא עוד...

החלפת חדר רחצה

על פי הערכות, שיפוצים בבית יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, חלק עיקרי מהעלויות מופנים לשיפוץ של המטבח וחדר רחצה. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, בשני החדרים הנ"ל, השיפוץ הוא רחב וכולל אלמנטים שונים, כגון החלפת שיש וקרמיקה,החלפת כיור, ריצוף, תיקון או החלפת צנרת, החלפת ארונות (מטבח), החלפת אמבטיה (חדר רחצה) ועוד. לכן כשאנחנו מחליטים לערוך שיפוץ בבית בכלל ובפרט בשני החדרים הנ"ל, עלינו להיערך לכך מבחינה כלכלית.

קרא עוד...