בשנים האחרונות המטבחים קיבלו את העדנה שהייתה נסתרת מהם לאורך זמן רב, וזאת משום שתרבות הבישולים החלה להיכנס יותר ויותר לתודעה הציבורית והחברתית, וכל מי שיכול להרשות לעצמו מבקש מטבחים בסגנון שנראה על המסך, ולא משנה באיזה ערוץ. בכל מטבח אנו יכולים לראות מספר מרכיבים בסיסיים שהפכו למעין סטנדרט עיצובי בתחום

כלים

היום אנו יכולים לראות שכמעט כל מטבח מבוסס על אלמנט עיצובי כזה או אחר, ומכיוון שמדובר גם בסקאלת תקציב שונה, אז בכל מטבח ישנם אביזרי מטבח שמתאימים לו. בעיקרון, פרזול הוא אחד המוטיבים הנפוצים ביותר בעולם המטבחים, ופופולארי מאוד להתקין אביזרי מטבח בעזרת פרזול איכותי.

מגירות הן הכרח בכל מטבח

אי אפשר לדמיין מטבח ללא מגירות. המגירות מכילות כמעט את כל הכלים הנחוצים לנו לבישולים ולפעילות הקולינארית שלנו בכלל, ואותן מגירות חייבות להיות גם פונקציונאליות מאוד, כלומר להיות חזקות ועמידות, וגם הן חייבות להיות אסתטיות וצריכות להשתלב ביופי הכללי. אביזרי מטבח בכלל צריכים להשלים האחד את השני בדרך שבה הם פועלים. אביזרי מטבח כמו מגירות יכולים להגיע בגדלים שונים, בצורות שונות והעיצוב גם מתייחס לגובה המגירות עצמן. הפרזול של המגירות יכול להיות בעיצובים שונים וכאן זה המקום לומר שיש שמות ומותגים רבים לבחור מהם את הסגנון הרצוי. אחד הטרנדים האהודים היום הוא מגירות עם בוכנות מיוחדות לסגירה איטית, שקטה ובטוחה של המגירות – ללא טריקה.

מתקני פינה לניצול מרבי של המרחב והחלל

המטבח הוא אחד החדרים המורכבים ביותר בבית, משום שמדובר בחדר שבו יש הרבה מאוד כלים בגדלים שונים, כאשר לכל אחד יש את השימוש המתאים לו וחלקם אף מסוכנים אם לא יודעים כיצד לנהוג על ידם. אביזרי מטבח רבים עוצבו במהלך השנים כדי להצליח ולהכיל את כל הכלים במטבח. אחד האלמנטים הוא מתקני פינה. ניצול של פינות הארונות יעיל ביותר משום שניתן לאחסן באזורים הללו את כל הכלים שלא תמיד יש להם מקום, כמו סירים וכלי בישול גדולים אחרים, או אפילו ארון תבלינים שלם. במתקני הפינה מפורזלים להם גם מדפים הנשלפים במהירות, או מתקני סיבוב ומנופי המשך לארון הרגיל. כל הפרזולים הללו לאותם אביזרי מטבח כולל ידיות הארונות עשויים מחומרים מאוד קשיחים ועמידים.

אביזרי מטבח יעילים ואסתטיים

כאשר חושבים על אביזרי מטבח, לא תמיד משקיעים מחשבה ביחס שבים יעילות ויופי. רוצים גם וגם, וכאן לא תמיד היחס הוא שווה. אחד הפרזולים היפים יותר למטבח המודרני הוא תריס גלילה מאלומיניום. מדובר במרכיב יפה מאוד שמשווה למטבח משהו מעט אחר, שכן הוא יכול להיות דלת גבוהה של ארון בו יאוחסנו חלק ממכשירי החשמל, או כל דבר אחר. אמנם זהו לא הדבר היעיל ביותר שניתן לחשוב עליו, אך את היחס הזה ראוי לציין ולהבין את המשמעות שלו בכל מטבח ומטבח.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS