עזר וייצמן

(כלכלה צודקת)

בעקבות הצעת החוק של ח"כ דני דנון- עבר בקריאה ראשונה: 250 מיליון ₪ יועברו לטובת פיצוי לאלמנות צה"ל. אלפי אלמנות ממערכת הביטחון לא קיבלו כספי פיצוי על אובדן יקיריהם בעקבות אפליה גלויה ולא חוקית של משרד הביטחון שתתוקן לאחר עשרות שנים. ח"כ דנון: "הצדק נעשה- האלמנות יזכו לקצת נחת"

(הדופק הפוליטי)

הרב אלי סדן, ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, יורה לכל הכוונים. בראיון שיתפרסם במגזין 'מוצש' מבית 'מקור ראשון' ביום שישי הקרוב מותח סדן ביקורת על פולחן רבין ואומר: "לרבין אין שום מורשת כמנהיג וכראש ממשלה"; "רבין גרם את הנזקים הכי חמורים בתולדות מדינת ישראל"; "הסכמי אוסלו הם הפשע היותר נורא שאי פעם ממשלה בישראל פעלה נגד העם". מנגד, מפנה הרב סדן אצבע מאשימה כלפי הרבנים בציונות הדתית "שנאה לשם שמיים"; "יגאל עמיר וברוך גולדשטיין הושפעו מרוח עוועים שמסתובבת בציבור שלנו וגם מגובה על ידי תלמידי חכמים"

(איזור חדרה)

ראומה וייצמן במכתב מרגש לראש עיריית אור עקיבא: "התלמידים עשו עבודה נפלאה על חייו של עזר בעלי; אור עקיבא ראויה לכל המחמאות על רמת החינוך שלה"

(איזור חדרה)

במתחם בית הספר היסודי ממ"ד "רבי עקיבא" באור עקיבא נחנכה השבוע מועדונית יום חדשה. המועדונית תישא את שמם של שאול ורחל וייצמן, בנו וכלתו של נשיא המדינה השביעי ויקיר העיר, עזר וייצמן. עזר וייצמן ז"ל, "השכן הידוע מקיסריה", היה דמות מוערכת ואהודה, אורח של קבע בעיר אור עקיבא. תרומתו לפיתוח המקום והסיוע לביסוס היישוב רבים וניכרים בהנצחה בכל פינה ברחבי העיר. הרחוב הראשי, קריית החינוך החדישה בשכונת היובל הצפונית ועוד מפעלים שונים נושאים את שמו של מי שנמנה ממקימי חיל האוויר הישראלי

(איזור חדרה)

DSC_0196"הבוקר לפני שבאתי לכאן חשבתי לעצמי עם חברים: 'נולדתי באמריקה, גדלתי בדרום אפריקה וכעת אני אזרחית כבוד של העיר אור עקיבא בישראל'.". אמרה הברונית אריאן דה-רוטשילד בטקס מרגש שנערך לכבודה ביום ב' באור עקיבא שבמהלכו הוענק לה אות אזרחית הכבוד של העיר