סניף הרצליה של המועצה הציונית אירח השבוע (ב') את סגן הרמטכ"ל לשעבר, יו"ר מפעל הפיס האלוף במיל' עוזי דיין. בדבריו התייחס דיין למצב במזרח התיכון ובטחון מדינת ישראל: "חיסולו של קאדפי בלוב, המשך המאבק בסוריה והבחירות בטוניסיה מדגימים את התקווה הגדולה לדמוקרטיזציה בעולם הערבי בעתיד ואת הסכנה המיידית של איסלאמיזציה רצחנית בהווה"

עוזי דיין מרצה בפני הקהל(צילום:יח"צ)

למעלה מ - 100 איש השתתפו בכנס של המועצה הציונית שהתקיים השבוע (ב') בבית ראשונים בהרצליה. הכנס התקיים במעמד יו"ר המועצה הציונית, השר לשעבר יגאל ביבי ומנכ"ל המועצה הציונית יגאל ברנד ובו התקיימה הרצאה מרתקת של סגן הרמטכ"ל לשעבר, יו"ר מפעל הפיס האלוף במיל' עוזי דיין על שיקולים ביטחוניים במדיניות ישראל.

סניף הרצליה של המועצה הציונית אירח השבוע (ב') את סגן הרמטכ"ל לשעבר, יו"ר מפעל הפיס האלוף במיל' עוזי דיין. בכנס נכחו למעלה מ - 100 איש אשר שמעו הרצאה מרתקת ומאלפת מפיו של דיין אודות שיקולים ביטחוניים במדיניות ישראל.

בדבריו התייחס דיין למצב במזרח התיכון ובטחון מדינת ישראל: "חיסולו של קאדפי בלוב, המשך המאבק בסוריה והבחירות בטוניסיה מדגימים את התקווה הגדולה לדמוקרטיזציה בעולם הערבי בעתיד ואת הסכנה המיידית של איסלאמיזציה רצחנית בהווה".

הוא הוסיף: "על ישראל לעודד דמוקרטיזציה וסובלנות ולהיות מוכנה למאבק באיסלאמיזציה הרצחנית. לשם כך עלינו להמשיך לחתור לשלום תוך התעקשות על מו"מ ישיר ללא תנאים מוקדמים ולא לוותר על גבולות ברי הגנה".

דיין התייחס לנושא הציונות: הציונות לא סיימה את תפקידה. כל אזרח במדינת ישראל צריך להכיר ולאהוב את הארץ. לסייר ולטייל בה מרמת הגולן דרך בקעת הירדן, ירושלים וחברון ועד הנגב".

את הכנס הנחה מרכז המועצה בהרצליה וחבר מועצת העיר, ירון עולמי, במעמד יו"ר המועצה הציונית, השר לשעבר יגאל ביבי ומנכ"ל המועצה הציונית יגאל ברנד.

יו"ר המועצה הציונית, יגאל ביבי בירך את עוזי דיין על העשייה הציונית המתמדת שלו: "בימינו כאשר בעלי תפקידים עסוקים בהצהרות, עוזי דיין ברוך אומר וגם עושה. אני שמח כי מפעל הפיס בראשותו של עוזי דיין שותף חשוב בפעילות שעושה המועצה הציונית בישראל".

מנכ"ל המועצה הציונית, יגאל ברנד: "אני מברך את עוזי דיין על עיסוקו ללא לאות לחיזוק מדינת ישראל הן בתפקידיו הצבאיים והן בתפקידיו האזרחיים. שמחתי לשמוע ממנו על הרצון שלו להכניס תוכן ציוני וערכי לתוך מוסדות מפעל הפיס ברשויות המקומיות ואני סמוך ובטוח שבתקופה הקרובה נראה פירות של פרויקט זה בסניפים של המועצה הציונית בישראל".

המועצה הציונית היא זרוע הפעולה המרכזי של ההסתדרות הציונית העולמית בישראל והיא מהווה מסגרת גג משותפת של כל הגורמים הציוניים בישראל. במועצה חברים נציגי ארגונים ומוסדות שונים בישראל, נציגי רשויות מקומיות, תנועות נוער ואנשים מכל רחבי הארץ הפועלים לחיזוק היסודות הציוניים של החברה הישראלית, טיפוח החינוך היהודי – ציוני והמעורבות החברתית בקרב נוער ומבוגרים. מידי שנה מקיימת המועצה הציונית סדנאות ופעילויות חברתיות וחינוכיות, סמינרים, ימי עיון ועוד.