אורחים מיוחדים הגיעו בסוף השבוע לקרית ארבע-חברון: מאות תושבים מכל הארץ הגיעו לביקור ראשון במערת המכפלה ועיר האבות. הביקור התקיים במסגרת סיורים שמאורגנים על ידי האלוף במיל' עוזי דיין – ראש "המטה היהודי הלאומי" במטרה לחשוף את החיבור של העם היהודי לקרית ארבע-חברון באופן פיזי ולא דרך אמצעי התקשורת

לאחר מכן, קיבלו האורחים סקירה ופרטים על ההיסטוריה היהודית במערת המכפלה וכן על החיים היהודיים בקרית ארבע-חברון. את הסיור חתם האלוף במיל' עוזי דיין בשיחה מרתקת במסגרתה הדגיש כי קרית ארבע -חברון מהווה מיקרו - קוסמוס של מדינת ישראל וכי יש קשר ישיר בין עיר האבות לעיר הבירה: "אם נוותר על חברון אז תהיה לזה השפעה ישירה וחד משמעית על ירושלים. חברון מהווה את הקשר הבלתי מעורער בין עם ישראל לארץ ישראל. כאן נמצאים השורשים שלנו ולכן אסור לוותר על חבל ארץ חשוב זה". בהקשר זה ציטט דיין את שירו של נתן אלתרמן: "אין עם אשר ייסוג מחפירות חייו".

בסוף השבוע (ו'), הגיעו במסגרת הפרויקט שמונה אוטובוסים מאזור המרכז עם כ-400 אנשים אשר רובם מעולם לא ביקרו בחברון. הסיור כלל הסברים וסיורים מודרכים באתרים היהודים בקרית ארבע-חברון: שכונת אברהם אבינו, בית העלמין היהודי הישן ותל חברון כאשר גולת הכותרת היא מערת המכפלה.

לסיום הסיור, פגשו המבקרים במערת המכפלה את מלאכי לוינגר ראש מועצת קרית ארבע-חברון שבירך את הבאים. לאחר דברי הברכה, שאל לוינגר את הקהל האם מדובר בביקור ראשון במערת המכפלה. כאשר ראה כי רוב היושבים מרימים את ידם, פנה אליהם ראש מועצת קרית ארבע- חברון בבקשה מיוחדת: "כאשר תחזרו הביתה, תספרו לחברים ולקרובים שלכם על החוויה שעברתם היום ותביאו אותם לחברון כי מכאן הכל התחיל וכאן נמצאים השורשים של עם ישראל".

לוינגר הוסיף: "לצערנו, חלק גדול מהציבור בישראל חושב שקרית ארבע-חברון נמצא מאחורי הרי החושך אך כאשר מגיעים לכאן, מבינים כי מדובר מרכז הארץ, מקום נגיש ופתוח לכלל תושבי ישראל".

הסיור זכה להיענות גדולה: שמונת האוטובוסים הגיעו מלאים עד אפס מקום ואף עשרות תושבים שביקשו להצטרף לסיור נאלצו להישאר בנקודת הכינוס בתל אביב כי לא נותר עבורם מקום. בקרית ארבע-חברון, המשתתפים אשר התרגשו במיוחד, התקשו לעזוב את האזור והביקור אשר היה אמור להסתיים בשעה 11:30 נמשך עד השעה 14:00. המטה היהודי הלאומי בראשות עוזי דיין צפוי לארגן סיור נוסף לחברון בעוד כשלושה שבועות.